RGF bolji od geografa posle neizvesne završnice

588

U pretposlednjem meču 15. vikenda košarkaške SUUB lige, tim Rudarsko-geološkog fakulteta savladao je kolege sa Geografskog fakulteta rezultatom 67:66 (15:21, 19:6, 14:17, 19:22). Meč je obilovao preokretima, ali je ipak ekipa RGF-a imala više koncentracije u završnici, te je tako upisala trijumf.

Utakmicu su otvorili geografi sa nekoliko pogodaka za tri poena, a dobar početak meča imao je Bazović koji je pogodio dve trojke za svoj tim. Takođe, Ratković je pogađao za ovu ekipu. RGF-ovci su nešto slabije ušli u meč, ali to nije značilo da su se predali. Iako nisu bili tako dobro šuterski raspoloženi na početku kao njihovi protivnici, pogodili su nekoliko šuteva van linije 6,75 i tako onemogućavali suparnike da se odlepe. Mada Geografski nije puno promašivao, neke svoje neubačene šuteve su uspeli da pokupe pod protivničkim košem, te je i to bio jedan od razloga njihovog vođstva na kraju prvog perioda od 21:15.

U drugoj četvrtini viđena je dosta drugačija slika. Rudari su zaigrali čvrsto u odbrani, te iz kontri uspeli da naprave seriju 9:2 i tako preokrenu rezultat u svoju korist. Na ovo je klupa geografa reagovala tajm-autom pri rezultatu 24:23 u korist RGF-a. No, i posle pauze, Geografski fakultet nije pronašao pravi ritam u napadu. Nastavili su da promašuju, a njihove greške su RGF-ovci pametnom igrom kažnjavali. Brajović je bio predvodnik svoje ekipe, a pratio ga je Andrejević. Preko ovih igrača, tim Rudarsko-geološkog fakulteta je napravio novu seriju 7:0 te poveo 31:23. Ovaj zaostatak su ipak smanjili geografi preko Čolovića i Bazovića, a nove poene za RGF je postigao Andrejević, te se na pauzu između poluvremena otišlo sa rezultatom 34:27 za geologe.

Treći period je bio dosta izjednačeniji. Geografski je zaigrao dosta bolje na oba kraja terena, pa je u skladu sa tim i minus bio manji. Bazović i Ratković su ponovo predvodili svoj tim u pokušaju da stigne RGF, a pridružio im se i Terzić. Ipak, na drugoj strani su Isoski i Andrejević držali RGF-ovce. Ponovo je Geografija, kao i u prvom periodu, imala blagu prednost u skoku ispod protivničkog koša, te je koristila druge prilike i poentirala. Na minut do kraja trećeg kvartala, rezultat je glasio 48:44 u korist rudara, a pred jedan od poslednjih napada u ovoj četvrtini, geografi su zatražili tajm-aut. Na njihovu žalost, ova pauza nije urodila plodom, budući da su promašili šut za tri poena. RGF-ovci na drugoj strani takođe nisu poentirali, te se na odmor pred poslednju deonicu otišlo sa istih onih 48:44 za RGF.

Završna četvrtina je počela pogocima Brajovića sa linije penala. Isti igrač je preuzeo na sebe odgovornost tokom celog poslednjeg perioda, te je lopta bila uglavnom u njegovim rukama. Poentirao je i delio asistencije saigračima, ali se na drugoj strani Čolović pobrinuo da utakmica uđe u neizvesnu završnicu. Bek Geografskoga fakulteta je pogodio dve vezane trojke, te na tri minuta do kraja izjednačio na 62:62. Na tu seriju pogodaka je klupa RGF-a reagovala minutom odmora kako bi se što bolje organizovala za kraj meča.  Po povratku na teren, Todorović je pogodio za novu prednost RGF-ovaca, a na drugoj strani je ruka Čolovića i dalje bila zagrejana, te je Geografski poveo, prvi put od druge četvrtine (65:64). Todorović je, međutim, bio hladne glave u timu rudara, pa je njegovim poenima Rudarsko-geološki vratio prednost na minut do kraja (66:65). Potom je Andrejević pogodio jedno slobodno bacanje za dva razlike u korist RGF-a, a priliku da anulira ovaj minus je imao Ratković, ali je bio polovičan sa linije penala (67:66). Na 30 sekundi do kraja, Geografija je zatražila tajm, ali posle dogovora na klupi nisu uspeli da pogode i tako trijumfuju. Na kraju, RGF je slavio 67:66.

Najefikasniji u pobedničkom timu je bio Brajović sa 22 poena i četiri asistencije, a na drugoj strani se istakao Bazović sa 21. košem.