Rezultati sedmog vikenda odbojkaške lige Univerziteta u Beogradu

509

U okviru sedmog vikenda odbojkaške lige Univerziteta u Beogradu, odigrana su tri meča u muškoj i pet u ženskoj konkurenciji. Sve utakmice igrale su se u nedelju na terenima Fakulteta sporta i fizičkog vaspitanja.

Na prvom terenu za pobedu su se borile odbojkašice – u meču protiv Saobraćajnog, Medicinski fakultet preokretom je došao do trijumfa. Usledio je duel između Ekonomskog i Filološkog fakulteta koji je slavio rezultatom 2:1, dok je Filozofski bio ubedljiv protiv TMF-a (2:0). Iako je posle izgublljenog prvog seta FON uspeo da izjednači, tim Fakulteta bezbednosti naneo je prvi poraz Fakultetu organizacionih nauka nakon taj-brejka (2:1).

Nadmetanje na drugom terenu otvorili su odbojkaši Filološkog i Saobraćajnog fakulteta koji je odneo pobedu rezultatom 2:1, a poslednji meč u ženskoj konkurenciji pripao je Stomatološkom fakultetu ubedljivim trijumfom nad ekipom Arhitektonskog fakulteta. U muškoj konkurenciji, Pravni fakultet savladao je Medicinski fakultet nakon dva odigrana seta. Šapion Fakultet sporta i fizičkog vaspitanja, bio je bolji od ekipe Građevinskog fakulteta rezultatom 2:1 i tako sačuvao prvo mesto u grupi A.