Revanš poljoprivrednica farmacetkinjama!

274

Ovog vikenda počeo je drugi krug takmičenja u Ligi Univerziteta u Beogradu u konkurenciji košarkašica, a u trećoj utakmici nedeljnog programa, sada već ,,tradicionalno” odigranoj u zemunskoj hali ,,Vizura”, košarkašice Poljoprivrednog fakulteta upisale su četvrtu pobedu u takmičenju pobedom nad Farmaceutskim fakultetom rezultatom 23:19 (7:1, 1:4, 11: 6, 4:8). U ,,moru” izgubljenih lopti i promašaja, bolje se snašla trećeplasirana ekipa iz prethodne sezone i revanširala se protivnicama za poraz iz prvog dela.

Sam start utakmice nagovestio je da će utakmicu obeležiti mali broj poena. Ni jedna od ekipa nije uspevala da realizuje napade u uvodnim minutima, a viđene su i tri izgubljene lopte u prva dva minuta igre. Prve poene na utakmici upisala je sa linije penala Hristov za Poljoprivredni, dok je Radovićevaprepolovila zaostatak polovičnim učinkom sa iste pozicije (2:1). Na polovini četvrtine usledila su nova bacanja. Jedno od dva pogodila je Gordana Spajić (3:1). Pokušale su farmaceutkinje da uzvrate, međutim Elez i Vujanovićeva nisu bile precizne. Igrao se šesti minut kada su konačno postignuti i prvi poeni iz igre. Na asistenciju Hristov, pogodila je iz okreta za dva Gordana Spajić(5:1). Pogodila je Spajićevajoš jednom pre isteka osmog minuta, a asistent ovoga puta bila je Vidojevićeva(7:1).Stankovićeva je trojkom u poslednjem napadu probala da smanji razliku, ali se na pauzu ipak otišlo sa prednošću ,,Zelenih” rezultatom 7:1.

Niz promašaja i izgubljenih lopti iz prvog kvartala nastavio se i u nastavku, što je rezultovalo da druga deonica bude i najneefikasnija na celoj utakmici. Otvorila je drugi deo Spajićevaubacivši jedno slobodno bacanje, a potom su se upisale iz igre i farmaceutkinje – iskoristila je Radovićevaasistenciju Stankovićeve pogodivši za dva (8:3). Nakon dve izgubljene lopte i još dva napada završena promašajima, Poljoprivredni je u petom minutu zatražio tajm-aut. Po povratku na teren usledila su nova bacanja. Dva od tri realizovala je Jelovac, smanjivši zaostatak farmaceutkinja na minus tri (8:5). Iako je ostalo tri minuta do poluvremena, ispostavilo se da su poeni koje je postigla Jelovac bili i poslednji u ovom delu igre. Do kraja se ni jedne ni druge više nisu upisivale na semafor, a u poslednjem minutu Spajićeva je nakon šuta Radovićeve zabeležila blokadu. Na poluvreme otišlo se rezultatom 8:5 u korist poljoprivrednica, nakon po jedne izgubljene lopte na obe strane terena u poslednjem minutu.

Anđela Jakovljević 10
Iako je započela promašajem farmaceutkinja, treća četvrtina donela je naveći broj poena. Vođstvo poljoprivrednica uvećala je nakon ofanzivnog skoka Vidojevićeva, a na drugoj strani pogodila je Elez(10:7). Pored poena i skoka, upisala je Vidojevićeva nešto kasnije i blokadu nakon pokušaja Radovićeve. Potez utakmice viđen je na sredini treće deonice. Promašila je Vujanovićeva za tri i krenule su poljoprivrednice u novi napad. Spajićeva je uposlila Boškovićevu koja je šutirala van linije 6.75. Lopta je i pored čudnog luka ušla ,,bez koske” na razočaranje malobrojnih navijača farmaceutkinja (13:7). Raspoložena Vidojevićeva, potvrdila je da je treća četvrtina ,,njena” upisavši nove poene nakon ofanzivnog skoka, što je primoralo farmaceutkinje da zatraže tajm-aut (15:7). Posle pauze, Elez je sa linije slobodnih bacanja smanjila razliku, a potom je za dva pogodila i Vujanovićeva (15:11). Do kraja četvrtine pogađale su i poljoprivrednice, a u poslednji period ušlo se nakon koša koji je u poslednjem minutu pogodila Spajićeva za 19:11.

I pored vođstva poljoprivrednica od osam razlike, drama u poslednjoj četvrtini nije izostala. Otvorila je poslednju deonicu Jelovac, uzvratila je Spajićeva sa jednim bacanjem, a onda se ušlo u period bez poena (20:13). Niz promašaja na obe strane prekinula Vujanovićeva, ponovo sa linije bacanja (22:15). Ostalo je dva minuta do kraja utakmice, a poljoprivrednice nikako nisu uspevale da dođu do poena. Trudile su se farmaceutkinje da dođu do izjednačenja i preokreta, i nakon akcije koju je završila Jelovac, u poslednji minut ušlo se rezultatom 22:17. Obe ekipe zaigrale su agresivno u odbrani u tim momentima, ispunivši bonus, a onda je usledio koš Elez pod faulom. Dodatno bacanje nije iskoristila (22:19). Agresivna odbrana farmaceutkinja i presing po celom terenu nisu se isplatili. Napravile su faul igračice iz Vojvode Stepe, a konačan rezultat postavila je Žujevićeva, realizovavši jedan od dva penala za finalnih 23:19.