Remi pravnika i menadžera

289

Pravni fakultet Univerziteta UNION i MEF fakultet odigrali su nerešeno 4:4 (2:3) u okviru Prvenstva studenata u futsalu koje organizuje Univerzitetski sportski savez Beograda. Meč koji je odigran u balonu „Sinđelić” obeležili su Nikola Ostojić strelac četiri gola za pravnike, i Lazar Kostadinoski koji je tri puta zaresao mrežu za MEF.

Već nakon pet minuta igre rezultat je bio 1:1. Prvo je Ostojić posle kombinacije sa saigračima, pogodio gornji levi ugao gola Tomića, da bi nedugo zatim Kostadinoski zatresao mrežu zahvaljujući dobrom proigravanju Erića. Isti igrač bio je precizan u osmom minutu za MEF posle nove uigrane akcije cele ekipe (1:2). Već u sledećem napadu Milosavljević je šutem iskosa sa desne strane pogodio malu mrežicu protivničkog gola za osetnu prednost od dva gola (1:3). Trener Pravnog je zatražio tajm-aut što je bilo dovoljno da poremeti ritam rivala. Uglavnom se igralo između dva kaznena prostora bez mnogo prilika. Igrači su pokušavali udarcima iz daljine koji su većinski završavali daleko od okvira gola. Pred sam sudijski zvižduk Ostojić je pogotkom vratio svoj tim u igru i na poluvreme se otišlo s prednošću MEF-a od 3:2.

Veselinović

Od početka drugog dela igre igralo se brže, igrači su više trčali i često ulazili u izgledne prilike. Prvi takav pokušaj realizovao je Ostojić za izjednačenje Pravnog fakulteta (3:3). Rival je pokušavao da vrati prednost, preuzeli su inicijativu i nekoliko puta ozbiljno ugrozili gol Marića. Usledila je kazna, ponovo je Ostojić pogodio, neodbranjivo je gađao iz  slobodnog udarca sa distance za svoj četvrti gol i veliki preokret (4:3). Čim su krenuli sa centra futsaleri MEF-a poravnali su na 4:4 pošto se Kostadinoski najbolje snašao u kaznenom prostoru. Poslednjih deset minuta proteklo je u velikom broju prilika na oba kraja terena, ali promene rezultata više nije bilo.

Igrač Pravnog, Nikola Ostojić, kratko je prokomentarisao. „Utakmica je bila čvrsta, oba tima su prikazala dobru igru. Ostvarili smo nerešen rezultat i nadam se da ćemo beležiti bolje u nastavku sezone.”, rekao je Ostojić.

Lazar Kostadinoski izneo je visoka očekivanja MEF-a u nastavku sezone. „Danas smo odigrali nešto lošije, ispustili smo prednost i završilo se nerešeno. Očekujem da budemo prvi na kraju”, istakao je Kostadinoski.

Posle tri odigrana meča ekipa Pravnog fakulteta Univerziteta UNION ima jedan bod, dok je MEF osvojio ukupno četiri.

Prethodni tekst4 na 4 partija pripala ETF-u!