Raspoloženi Turudić doneo FON-u četvrtfinale kupa

254

Ekipa Fakulteta organizacionih nauka savladala je tim Vojne akademija 25:18 (12:8) i tako se plasirala u četvrtfinale Novogodišnjeg kupa USSB lige. FON je igrao dobro od početka do kraja utakmice, a u prilog tome ide i činjenica da nisu ni u jednom trenutku bili u rezultatskom zaostatku. Sredinom prvog poluvremena je ovaj tim napravio razliku koju je održavao tokom meča i na kraju došao do pobede.

Stefanović je FON-ovce doveo u prednost pogotkom u prvom napadu, ali je Ramović pogodio za 1:1 na drugoj strani. Vrhovski postigao novi gol za FON, a narednih nekoliko napada je proteklo u nepovezanoj igri oba tima. Bilo je izgubljenih lopti na obe strane, a kada su vojnici bili u napadu, golman ekipe Fakulteta organiacionih nauka Marko Nikolić je bio na visini zadatka. Međutim, nije bilo odbrane od šuta Golubovića koji je doneo novo izjednačenje Vojnoj akademiji. Ekipe su u narednih nekoliko minuta igrale gol za gol, a prvu osetniju prednost, FON je stekao u 10. minutu kada je Mijatović pogodio za 8:5. Tim iz Jove Ilića je nastavio da igra dobro, pa je stigao u 12. minutu do plusa od pet golova (10:5) posle pogotka Stefanovića. Otežavajuća okolnost za vojsku je bilo i isključenje Aleksića. Komnenović je prekinuo lošu seriju Vojne akademija golom za 10:6, ali je Mijatović ponovo povisio na plus pet (11:6). Do kraja poluvremena, Vojna je postigla još dva gola, dok je FON pogodio još jednom, pa je pred početak drugog poluvremena bilo 12:8. Obe ekipe meč su igrale u oslabljenom sastavu.

Sveško

Vojnici su spustili na minus dva posle nešto slabijih uvodnih minuta FON-a u drugom delu igre. Prvo je Ramović pogodio sa sedam metara, a žuti karton je zbog napravljenog sedmerca zaradio Vrhovski. Komnenović je posle izgubljene lopte FON-ovaca pogodio za 12:10. Međutim, ovo nije omelo Fakultet organizacionih nauka u nameri da dođe do pobede u ovoj utakmici. Ovaj tim je napravio seriju 5:0 i došao do plusa od sedam golova razlike (17:10). U ovom naletu, Mijatović i Turudić su pogodili po dva puta, dok je Stefanović bio strelac jednog gola. Aleksić je postigao 11. gol vojske, a Stefanović je ponovo doneo plus od sedam golova (18:11). FON je nastavio da igra jako dobro u odbrani, golman Nikolić je zadržao dosta protivničkih pokušaja i tako bio veoma bitan faktor  za vođstvo svoje ekipe. Iz te dobre odbrane, dolazile su kontre i laki golovi za FON. Vojnici nisu imali rešenje za ovakvu igru FON-a, a Fakultet organizacionih nauka je napravio novu seriju 6:3 i tako došao do plus od 10 golova (24:14). U ovom periodu dobre igre FON-a se istakao gol Šoljage, koji je posle kontranapada lobovao golmana Bubanju. Do kraja je Vojna akademija podigla nivo igre u napadu, a i u timu FON-a su zaigrali igrači koji su imali slabiju minutažu u toku ove sezone. Vojnici su serijom 4:1 u poslednjih nekoliko minuta ublažili poraz, a konačan rezultat bio 25:18.