Raspoloženi Teodorović za pobedu FON-a

342

Rukometaši Fakulteta organizacionih nauka salvadali su ekipu Farmaceutskog fakulteta rezultatom 23:18 (10:8) u okviru SUUB lige. FON je od početka meča napravio razliku koju je održavao, a oslabljeni farmaceuti to nisu uspeli da sustignu.

Vrhovski

Prvi napad su imali igrači Farmaceutskog fakulteta, ali ih je golman FON-a Krsmanović onemogućio da dođu do prednosti. Na drugoj strani je sa krila pogodak postigao Kovačević za 1:0. Farmaceuti su u sledećem napadu izgubili loptu, te je iz kontre Kovačević svojim drugim golom doneo 2:0 FON-u. U sledećim napadima, golmani obe ekipe su dobro intervenisali. Ipak, dobra odbrana fonovaca im je omogućila još jedan kontranapad posle ukradene lopte koji je iskoristio Jovićević za 3:0. Prvi gol za Farmaciju je postigao Batnoga, ali je tri gola prednosti FON-u vratio Popović posle dobre akcije i asistencije Teodorovića (4:1). Od toga momenta, FON je uglavnom imao tri gola prednosti, a u 10. minutu je bilo plus četiri (7:3). U narednih nekoliko minuta, Farmaceutski fakultet pravi seriju 3:0 preko Živkovića i Batnoge, pa je razlika bila samo minus jedan (7:6). Ipak, ovo je bilo sve što su farmaceuti uspeli da urade, a Teodorović i Popović su postigli nova dva gola za FON i tako vratili tri gola prednosti svojoj ekipi (9:6). Ova situacija je primorala klupu Farmacije da zatraži tajm-aut četiri minuta pre kraja poluvremena. Posle pauze, Jugović je smanjio na minus dva lepim golom sa devet metara (9:7), ali posle dobre odbrane, Teodorović postiže novi gol za FON iz kontre. Rezultat na poluvremenu je postavio Živković golom za farmaceute (10:8).

Drugo poluvreme, fonovci su otvorili serijom 4:0, od čega su tri pogotka postigli iz kontri (14:8). Popović je postigao prvi gol za Farmaciju posle poluvremena, a posle toga je Batnoga pogodio za minus četiri (14:10). Ekipe su u nastavku igrale gol za gol, a na 10 minuta do kraja utakmice, bilo je 17:14. Treba napomenuti da je Farmaceutski fakultet bio brojčano slabiji, te je i to uticalo na rezultat ovog meča. Ipak, i pored ovog nedostatka igrača, studenti Farmacije nisu odustajali od svoje igre i borili su se do kraja utakmice. Teodorović je doneo 18. gol svom timu, ali je Batnoga sa sedam metara smanjio na 18:15. Đorđević je pogodio preko bloka, a golman FON-a Krsmanović je novim dobrim intervencijama omogućio Teodoroviću da poveća prednost svoje ekipe na plus pet (20:15). Utakmica je bila veoma korektna, igrači obe ekipe su zaradili kombinovano tri žuta kartona, a nije bilo niti jednog isključenja. Mijatović je pogodio sa krila za maksimalnih plus šest (21:15). Do kraja utakmice je Fakultet organizacionih nauka postigao dva, a Farmacija tri pogotka, a vredan pomena bio je poslednji gol FON-a koji je postigao Teodorović posle odličnog šuta sa devet metara u rašlje. Krajnji rezultat glasio je 23:18 u korist fonovaca.