Raspoloženi Singi do nove pobede

259

Košarkaši Univerziteta Singidunum savladali su ekipu Fakulteta za poslovne studije i pravo rezultatom 63:34 (15:11, 15:12, 15:4, 18:7) u okviru USSB lige. Singi je igrao veoma sigurno tokom celog meča, a iako im nije išao šut van linije 6,75, uspevali su preko reketa da stignu do poena i reše utakmicu u svoju korist.

Bajčetić je u prvom napadu doneo prednost Fakultetu za pravo pogotkom za tri poena. Zdravković je potom smanjio na 3:2, a igrači FPSP-a su nastavili sa svojim pokušajima za tri poena (prvih šest šuteva su bile trojke). Andrejević je doneo plus četiri pravnicima (6:2) novom trojkom, a jedini pogodak za dva u ovom periodu u ekipi Pravnog je ubeležio Kando za 8:4. Singi je od tog momenta zaigrao dosta bolje u odbrani, ne dozvolivši svom protivniku prostora za šut, što je rezultiralo ukradenim loptama i poenima iz kontre. Na ovaj način, ekipa sa Voždovca je napravila seriju 11:3 do kraja prve četvrtine i preokrenula rezultat u svoju korist (15:11).

Pravni se i na početku druge deonice mučio u napadu. Od osam šuteva na početku drugog desetominutnog perioda, pogodili su svega dva, i to preko Perišića i Radovića. To je iskoristila suparnička ekipa, koja je dobrom odbranom uspevala da napravi razliku. Posle pogotka Bulaje uz faul, Singidunum je stiao do prve dvocifrene prednost (25:15). U nastavku ove četvrtine, FPSP je koliko-toliko držao zaostatak pod kontrolom, pogodili su neke šuteve i terali su protivnika da zaradi poene sa linije penala. Bajčetić i Popović su pogodili trojke u dva uzasopna napada, a seriju poena Pravnog je kompletirao Bajčetić poenima posle ukrštenog koraka. Na drugoj strani, Singi nije uspevao da realizuje penale (1/4 u poslednjih pet minuta prvog poluvremena), pa je razlika ipak bila jednocifrena pred početak drugog dela igre (30:23).

Treći period je bio presudan za pobednika ovog meča. Varevac je na početku ove četvrtine dva puta prošao do koša i poentirao. Stanić je na drugoj strani pogodio za tri poena, a novih plus 10 je doneo Krstić na asistenciju Enisa. Posle ovoga je dosuđena namerna lična greška igračima Singija, ali je Perišić realizovao samo jedno slobodno bacanje. Od tog momenta, Singidunum pravi seriju 9:0  do kraja četvrtine. U ovom naletu se najviše istakao Krstić, koji je postigao sedam poena. Pravni je promašio sedam vezanih šuteva, pa je pred početak poslednje četvrtine bilo 45:27.

Šuteri FPSP-a su i u poslednjem periodu nastavili da promašuju, a to je davalo prostora ekipi Singidunuma da poveća svoju prednost. Prednost od 20 poena je doneo Šarančić, a Krstić i Enis su nastavili da pogađaju, pa je pet minuta do kraja meča bilo 52:27. Prve poene u završnoj četvrtini za pravnike su postigli Radović i Andrejević (52:31), ali je na to Singi odgovorio novom serijom 9:0 za plus 30 (61:31) na tri minuta do kraja meča. Ipak, ovo su igrači FPSP-a uspeli da smanje trojkom Popovića. Tačku na ovu utakmicu stavio je Šošević poenima za konačnih 63:34.

Najefikasniji u pobedničkoj ekipi bio je Krstić sa 16 poena, dok je na drugoj strani Bajčetić upisao devet poena i sedam skokova.

Zdravković sa Singidunuma je rekao da je njegova ekipa imala veću želju za pobedom od svog protivnika. „Mislim da smo večeras više želeli ovu pobedu. Dosta smo trčali i trudili se, što je bilo presudno za pobednika večeras“, naveo je krilo Sinigija.