Raspoloženi Petrović doneo tri boda poljoprivrednicima

1492

Futsaleri Poljoprivrednog fakulteta savladali su kolege sa Saobraćajnog fakulteta rezultatom 4:3 (2:1) u okviru SUUB lige u futsalu. Meč je obeležio student poljoprivrede Petrović, koji je zabeležio tri pogotka i jednu asistenciju.

Iz prve ozbiljnije prilike, poljoprivrednici su postigli gol. Petrović je preciznim šutem sa nešto više od 10 metara matirao golmana Stevanovića. Samo tri minuta kasnije, studenti Saobraćajnog fakulteta poravnali su rezultat na 1:1. „Metu“ je pogodio Bakajac. Naredna četiri minuta nije bilo većih uzbuđenja. Poljoprivrednici su gradili akcije, dok su saobraćajci vrebali iz kontranapada. Ipak, u devetom minutu, studenti poljoprivrede poveli su sa 2:1. Petrović je iz kornera uvideo samog Marića, koji je sa osam metara uputio jak i precizan šut. Stevanović je i ovog puta bio nemoćan. U jedanaestom minutu meča poljoprivrednicima je falilo malo sreće. Marić je iz slobodnog udarca pronašao Petrovića koji je šutirao. Ipak, lopta je prošla pored desne stative. Davidović, golgeter Saobraćajnog fakulteta, propustio je dobru šansu u četrnaestom minutu. Presekao je napad protivnika, krenuo u kontru, ali se na kraju spetljao. Tri minuta kasnije, isti igrač je zaradio žuti karton, jer je faulirao protivnika Milojevića. Dva minuta pre kraja poluvremena, strelac jedinog gola za saobraćajce Bakajac, uputio je obećavajući šut. Međutim, golman Plužnjikov bio je na mestu. Poslednju šansu u prvih 20 minuta propustio je student Saobraćajnog fakulteta Davidović kada je šutirao pored gola. Rezultat od 2:1 govorio je u prilog tome da će nastavak utakmice biti uzbudljiv.

Drugih dvadeset minuta ekipe su počele u sličnom ritmu. Prvu šansu imao je poljoprivrednik Simčević. On je dobro prevario golmana ali je sa četiri metra šutirao pored gola. Ipak, samo dva minuta posle, Simčević se iskupio za malopređašnji promašaj. Osvojio je loptu, dobro je pronašao Petrovića koji je sa pet metara zatresao mrežu saobraćajaca. Vođstvo od 3:1 omogućilo je poljoprivrednicima lagodniju igru u nastavku. Osmi minut meča doneo je novo uzbuđenje. Student poljoprivrede Petrović je dodao levo za saigrača Banjca koji je slabijom levom nogom šutirao preko gola. Na drugoj strani, Saobraćajci su pretili preko Davidovića koji je sredinom poluvremena dva puta pokušao da postigne gol, ali nije uspeo. Šest minuta pre kraja susreta, poljoprivrednici su poveli sa 4:1. Banjac je dodao do Petrovića koji je žargonski rečeno „potkopao“ loptu i lobovao nemoćnog golmana Kovačevića. U tom trenutku, svi su pomisli da je pitanje pobednika rešeno. Ipak, futsaleri Saobraćajnog fakulteta su ih demantovali sa dva relativno brza gola. U šesnaestom minutu meča, Davidović je sjajno povukao kontru i preciznim šutem u donji levi ćošak matirao golmana Plužnjikova. Dva minuta posle, saobraćajci su postigli još jedan gol. Plužnjikov je igrao rukom na sedam metara od gola. Kazneni uradac je izveo golman Kovačević koji je, za 4:3, pogodio kroz živi zid. Do kraja meča, Saobraćajni fakultet je imao odličnu šansu za nerešen rezultat. Ipak, Petrović je, iz neposredne blizine, bio zamalo neprecizan. Na kraju, rezultat ovog  zanimljivog meča bio je Poljoprivredni fakultet 4:3 Saobraćajni fakultet.

Banjac, asistent trećeg gola poljoprivrednika, izjavio je da je zadovoljan pobedom, ali mu je zasmetala opuštenost svog tima u pojedinim trenucima. „Odigrali smo utakmicu u jakom ritmu sa dosta prilika na obe strane. Greška je što smo se prerano opustili; moglo je da nas košta bodova. Ipak, na kraju smo slavili što je najvažnije“, rekao je Banjac.