Raspoloženi Đukić nosio stomatologe

218

Košarkaši Stomatološkog fakulteta stigli su do pobede nad Šumarskim fakultetom 48:39 (16:11, 14:9, 10:11, 9:8) u poslednjoj utakmici nedeljnog programa SUUB lige. Stomatološki je dobro započeo utakmicu i poveo, a to vođstvo ova ekipa nije ispuštala do kraja meča. Šumari su na minut do kraja prišli na minus četiri, ali to nije bilo dovoljno za preokret.

Šumarski je poveo posle poena Bajića, a Đurković je pogodio za tri poena i tako doneo prednost Stomatološkom. Šakotić je vratio trojku za Šumarski, a potom je usledila serija 6:0 stomatologa. Prvo je Dubljić pogodio posle asistencije iza leđa Jovanovića, a Đukić i Kukolj su zabeležili svoje prve poene na utakmici za 9:5 u korist Stomatološkog fakulteta. Šakotić je pogodio uz faul i smanjio na 9:8, a novu seriju 7:3 je inicirao Đukić pogotkom za tri poena. Šumari su imali prednost u skoku, ali i dosta više izgubljenih lopti u ovoj četvrtini (sedam naspram dve stomatologa), pa nisu uspeli da odu na odmor sa rezultatskom prednošću. Pred početak drugog perioda, Stomatologija je vodila 16:11.

Stomatolozi su nastavili sa dobrom igrom i na početku druge četvrtine. Napravili su seriju 6:0 i odvojili se na 11 poena (22:11). Na to je klupa Šumarskog fakulteta reagovala tajm-autom, a problem je bio u neefikasnosti ove ekipe na početku četvrtine (prva četiri minuta bez koša). Stojić je prekinuo post Šumarskog posle tajma poenima sa niskog posta, a Jovanović je pogodio za Stomatologiju u sledećem napadu. Marić je postigao nove poene za Šumarski, a ovog puta je klupa Stomatološkog fakulteta reagovala minutom pauze (24:15). Đurković je posle konsultacija na klupi pogodio za dva, a Šakotić je odgovorio trojkom na drugoj strani. Đurković je, međutim, pogodio van linije 6,75 uz faul, što je dodatno motivisalo njegovu ekipu. Do kraja četvrtine je Marić upisao poene za šumare, a na poluvremenu je bilo 10 razlike u korist Stomatološkog fakulteta (30:20).

Treći period igre je bio izjednačeniji u odnosu na prva dva. Šumarski je zaigrao organizovanije u odbrani, čemu svedoče tri blokade i tri ukradene lopte u ovoj četvrtini. Ipak, igra u napadu je i dalje predstavljala veliki problem za košarkaše ove ekipe. Stomatološki je igrao mirno, održavao je dvocifrenu prednost. Na jednocifreni minus, šumari su prišli posle trojke Šakotića uz faul (38:30). Đurković je pogodio za novih plus 10 (40:30), a smanjio je Basta pogotkom sa penala. Velika prednost Šumarskog bila je u skoku, pošto su u ovoj četvrtini uhvatili pet lopti u napadu. Pred završni period igre, bilo je 40:31 za Stomatologiju.

Đurković i Kukolj su vratili 12 poena prednosti Stomatološkom fakultetu, ali je Šumarski napravio mini-seriju 4:0 i prišao na minus osam (43:35). Na kraj ovoj seriji, klupa Stomatologije je stala tajm-autom. To, međutim, nije dalo rezulatat, pošto su u minutima posle pauze stomatolozi nastavili da promašuju. Na njihovu sreću, Šumarski nije kaznio ovaj prazan hod, a jedini strelac za šumare u tom postu Stomatologije je bio Marjanović za 43:37. Trener Stomatološkog je zatražio novi minut odmora kako bi što bolje pripremio ekipu za završnicu. Marić je posle pauze pogodio i spustio na minus četiri (43:39), ali je to bilo sve što je tim sa Banovog brda uspeo da uradi. Đukić je u poslednjem minutu šutirao penale 5/6 i tako doneo svom timu trijumf. Na kraju, Stomatološki 48, Šumarski 39.

Stomatološki je predvodio Đukić sa 16 koševa i četiri skoka, dok je u suparničkom taboru Šakotić postigao 15 poena.

Bek stmatologa Marko Paunović je rekao da je ovo bila važna pobeda za njegov tim, naročito ako se uzme u obzir poraz od Bogoslovskog fakulteta. „Ovo je bila važna pobeda za nas. Bilo nam je od velikog značaja da pobedimo Šumarski, naročito zbog nesrećnog poraza od bogoslovije. Bilo je problema i padova u igri, ali smo uspeli da se izborimo sa tim i prebrodimo te teškoće. Sve u svemu, zadovoljan sam kako je tim igrao, tako da bih se zahvalio svojoj ekipi, kao i protivniku na fer i korektnoj igri“, jasna je bio Paunović.