Raspoložene rukometašice FON-a savladale ETF

423

Rukometašice Fakulteta organizacionih nauka pobedile su koleginice sa Elektrotehničkog fakulteta rezultatom 16:9 (6:6) u okviru lige Univerziteta u Beogradu. Nakon neizvesnog prvog poluvremena u sali „Fakulteta sporta i fizičkog vaspitanja“, ekipa sa Voždovca uspela je da napravi osetnu razliku u nastavku i tako trijumfuje.

Na samom početku po jednu odbranu upisali su golmani, da bi u drugom minutu Nikolićeva posle kontranapada postigla prvi gol na susretu za prednost FON-a (1:0). Odmah u sledećem ataku rezultat je poravnala Milićeva, a pre petominutnog perioda u kojem nije bilo golova Mihailovićeva je vratila rezultatski plus (2:1). Savićeva nije imala sreće jer je u tim momentima čak tri puta pogodila sam okvir gola. Seriju nepreciznih šuteva prekinula je Miloševićeva koja je sa pozicije pivota upisala dva pogotka za preokret (3:2). ETF je zatražio minut odmora pošto je Nikolićeva vratila meč u egal (3:3). Mali predah prijao je Ilićevoj koja se upisala u listu strelaca, ali FON je realizovao svoja tri sledeća napada i prvi put došao do razlike od dva gola. Najpre je sedmerac pretvorila u pogodak Radulovićeva, a potom je Mihailovićeva dva puta bila brža od protivničke odbrane (6:4). Ipak, poslednjih 40-ak sekundi prvog dela igre ETF je iskoristio na najbolji način jer su precizne bile Ilićeva sa sedmerca i Miloševićeva, pa se na pauzu otišlo sa rezultatom 6:6.

14 J.Jelača

Drugo poluvreme odlično su započele rukometašice oba tima, na jednoj strani mrežu su zatresle Smolovićeva i Mihailovićeva, a na drugoj Stevanovićeva i Ilićeva (8:8). FON je ponovo vratio vođstvo preko Radulovićeve, dok ETF nije nastavio seriju pošto je šut Miloševićeve zaustavila Vasiljevićeva (9:8). Ta odbrana motivisala je njene saigračice pošto su krenule da igraju veoma čvrsto u odbrani, često na ivici isključenja. ETF se nije snalazio, čak četiri uzastopna napada gubile su loptu što je rival znao da kazni i da preko Aćinove dva puta a potom i Radulovićeve sa sedam metara stekne vrlo ubedljivu prednost (12:8). Nije im pomogao ni tajm-aut, Ilićeva nije realizovala penal. Usledilo je isključenje za Savićevu koje je materijalizovano sa čak tri gola u njihovoj mreži, jedan je postigla Radulovićeva a dva Nikolićeva (15:8). Sve je bilo rešeno jer je do kraja duela ostalo još dva minuta. Preostalo vreme najpre je iskoristila Mihailovićeva da donese najvećih plus osam, a zatim i Savićeva da ublaži rezultat i postavi konačnih 16:9.

Najbolji pojedinac na utakmici bila je Mihailovićeva sa pet postignutih golova, dok su njene timske drugarice Nikolićeva i Radulovićeva zabeležile po četiri pogotka. Kod protivnika istakle su se Miloševićeva i Ilićeva koje su po tri puta tresle mrežu.

Crveni kartoni / /

Ivana Mihailović je dala kratak komentar posle meča: „Protivnice sa ETF-a su se maksimalno potrudile kao i mi, u početku su nas dosta namučile jer smo praktično igrale gol za gol. Ipak, uspele smo da prelomimo meč i na kraju dođemo do pobede“ , rekla je Mihailovićeva.