Radulovićeva povela FON do pobede

538

Rukometašice Fakulteta organizacionih nauka savladale su ekipu Farmaceutskog fakulteta rezultatom 17:12 (9:6), u okviru petog kola Lige Univerziteta u Beogradu, u sali ,,Fakulteta sporta i fizičko vaspitanje”.

Na samom početku meča golmani su upisali po jednu odbranu, da bi u drugom minutu farmaceutkinja Širadović postigla prvi gol za prednost svog tima (0:1). Iako je ekipa farmacije imala bolji start, Radulovićeva je izjednačila rezultat sa linije od sedam metara (1:1). Nakon promašaja Miletićeve, studentkinja FON-a Mihajlovićeva, sedmerac je pretvorila u pogodak (2:1). Farmaceutkinja Petrović je u četvrtom minutu postigla gol i izjednačila rezultat (2:2). Radulovićeva je prekinula seriju nepreciznih šuteva oba tima i vratila prednost FON-u (3:2). Napad farmacije prekinut je nakon ukradene lopte rukometašica FON-a, koje su u nastavku iz kontre pogodile za 4:3. Nakon što su realizovale svoja tri sledeća napada, rukometašice sa Voždovca došle su do razlike od dva gola (7:5). Sa pozicije levog beka, dva minuta pred kraj, Radulovićeva je dopisala još jedan gol (8:5), a u narednom napadu protivničke ekipe, gol je postigla Petrovićeva (8:6). Nekoliko sekundi pred kraj poluvremena, Jelača je upisala poslednji gol za svoju ekipu, a rezultat je bio 9:6.

Fakultet organizacionih nauka Farmaceutski fakultet
Jana Vasiljević Jelena Miletić (3)
  Jovana Jelača (4) Emilija Širadović (4)
Sofija Milićević (1) Marjana Petrović (5)
Ivana Mihajlović (1)   Branislava Božić
  Nataša Radulović (10)   Jelena Bjelobrk
Marija Tasić (1) Teodora Andrejević
Nevena Nikolić Marina Stanojević

Serija promašaja i jednog i drugog tima obeležila je početak drugog poluvremena. Prvi gol je postigla farmaceutkinja Miletić (9:7), dok je sa druge strane atraktivnim potezom uzvratila Tasićeva (10:7). Jelača, sa pozicije pivotmena, bila je precizna za 11:8. Sedmerac je realizovala Petrovićeva, studentkinja farmacije (11:9). Radulovićeva je u kontranapadu postigla svoj osmi gol (12:9). Farmaceutkinje su upisale još jedan gol, a Radulovićeva ovaj put nije bila precizna sa linije od sedam metara (12:10). Jelača je iz kontre upisala još jedan gol za ekipu iz Jove Ilića (13:10). Nakon tajm-auta, najbolji strelac FON-a, nastavio je da dominira postigavši još dva gola pred sam kraj meča (15:11). Studentkinja organizacionih nauka, Jelača, pogodila je za 16:11. Precizna iz sedmerca bila je sportistkinja farmacije Širadovićeva 30-ak sekundi pred kraj. Konačno, devojke sa FON-a slavile su rezultatom 17:12 i zapisale još jednu pobedu u nizu.

Crveni kartoni / /

Najefikasnija igračica Fakulteta organizacionih nauka, Nataša Radulović (10), izjavila je da je zadovoljna igrom svoje ekipe i dodala: ,,Čestitam protivnicama na borbenosti i fer-pleju. Ušle smo napeto u ovu utakmicu, pošto nas je bilo sedam. Očekivale smo pobedu i nadam se da ćemo nastaviti pobednički niz do samog kraja”, rekla je Radulovićeva.