Radmilović, Bjelica i Bogdanović nosile EKOF do pobede nad farmacijom

701

Odbojkašice Ekonomskog fakulteta savladale su tim Farmaceutskog fakulteta 2:0 (25:16, 25:20) u okviru lige Univerziteta u Beogradu. Prvi set su devojke sa EKOF-a dobile dosta ubedljivo, dok se Farmacija u drugom delu igre bolje organizovala i pružila veći otpor, što ipak nije bilo dovoljno za značajniji rezultat.

Uvodni minuti utakmice protekli su u boljoj igri EKOF-a. Bogdanovićeva je zabeležila as, dok je Bjelica bila udarna igla u napadu što je rezultovalo početnom prednošću 5:1. Loš početak meča je primorao klupu Farmaceutskog fakulteta na tajm-aut. U prvi mah se činilo da je ova pauza delovala na farmaceutkinje, međutim posle poena Lončar, Ekonomski fakultet vezuje šest poena i povećava na 11:2. Farma je na početku ovog meča imala dosta problema u napadu. Devojke iz ove ekipe su dosta promašivale i pecale se, a te greške nisu ostale nekažnjene. Ipak, iako su slabo otvorile meč, igračice Farmaceutskog uspevaju da se koliko toliko vrate u igru. Sredina prvog seta je protekla u izjednačenoj igri, ali se farmacija nešto bolje snašla, pa je posle 15-ak minuta odbojke bilo 16:11 za Ekonomski. Od tog momenta ekonomi ponovo preuzimaju inicijativu i serijom 9:4 u kojoj su prednjačile Bjelica i Radmilović rešavaju prvi set u svoju korist rezultatom 25:16.

Ekonomski fakultet Farmaceutski fakultet
Poeni iz napada 20 16
Poeni iz bloka 7 4
As servisi 8 3
Servis greške 5 2
Greške iz igre 8 13
Drugi set je bio dosta drugačiji od prvog. Ekipe su se na samomo startu smenjivale u vođstvu, te je posle par minuta bilo 3:3. Ekonomskom je, međutim, opala koncentracija, pa su dvema greškama i poenom Zujovićeve imale zaostatak od 6:3. Ipak, ni Farmaceutski nije uspeo da ozbiljnije kazni ovaj lošiji period igre svog protivnika, pa su posle grešaka imale svega plus jedan (6:5). U narednih nekoliko minuta, devojke iz obe ekipe su igrale veoma požrtvovano, nije bilo lakih poena. Farma je uspevala da održava dva poena prednosti, ali da nije bilo grešaka mogla je i da povede većom razlikom. To se i desilo kada je pri rezultatu 10:9, farmacija vezala tri poena za tada maksimalnih plus četiri u ovom setu (13:9). Ova prednost je prinudila tim Ekonomskog na tajm-aut. Odmah posle pauze, Stojkovićeva je povećala asom na 14:9, a ovo kao da je bio okidač za bolju igru EKOF-a. Prvo je Bogdanović smanjila poenom iz bloka na 14:10, a potom je usledila serija as servisa ove igračice za izjednačenje (14:14)! Zujović je vratila prednost na stranu farme, ali to nije dugo trajalo pošto je prvo Tomićeva pogodila za izjednačenje, a potom Maravić poentirala direktno iz servisa za prednost ekonomije 16:15. Nadalje su devojke sa Ekonomskog samo povećavale razliku i sigurnom igrom uspele da osvoje drugi set rezultatom 25:20.