Pustahija zakucao pobedu FSFV-a

894

U okviru SUUB lige košarkaši Fakulteta za sport i fizičko vaspitanje savladali su kolege sa Arhitektonskog fakulteta rezultatom 56:33 (18:8, 15:9, 9:3, 14:13).  Najzapaženiji igrač utakmice bio je Đorđe Pustahija sa 19 koševa.

Pobednička ekipa je otvorila igru serijom zakucavanja Đorđa Pustahije. Još u prvim minutama držali su protivnike na nuli. Arhitektonski fakultet svoje prve poene je upisao tek posle dva minuta igre, slobodnim bacanjima Pešića. Košarkaši FSFV-a dobrom odbranom nisu dozvolili protivniku da uopšte realizuje svoje napade. U napadu su sve vreme pogađali na drugoj strani i završili prvi deo meča sa znatnom razlikom (18:8). U prvoj četvrtini su se pored MVP-a utakmice, istakli Žilović i Jovanović sa četiri poena i dve asistencije, odnosno pet poena i jednom asistencijom. Milenković je na drugoj strani imao četiri poena.

I u drugoj četvrtini je FSFV bio dominantniji. Posle kraće pauze bilo je izmena u timu, ali je taktika ostala ista. Dobrim asistencijama nisu imali problema da uspešno realizuju svoje napade. Arhitektura se posle zatraženog tajm-auta  probudila i uspela u ovoj četvrtini da upiše dve pogođene trojke. To nije mnogo ugrozilo rezultat košarkaša sa Košutnjaka (33:17) , jer je Badovinac upisao 10 poena u poslednjim minutima pogocima za tri i slobodnim bacanjem.

Bugarčić Jovanović
Druga polovina igre je bila dosta sporija i igralo se više iz kontranapada sa obe strane. Uz dosta izgubljenih lopti Arhitektura je uspela da upiše tri koša, dok je FSFV bio uspešniji sa devet pogodaka. Što se utakmica približavala kraju to je bilo više grešaka i pad koncentracije sa obe strane. Arhitektura je najviše poena upisala u poslednjoj četvrtini (13), dok je FSFV bio za koš bolji (14) i završio utakmicu ubedljivim rezultatom 56:33.