Presuda je doneta – Pravni će braniti titulu

438

Odbojkaši Pravnog fakulteta ubedljivo su savladali ekipu Fakulteta organizacionih nauka rezultatom 3:0 (25:22, 25:16, 25:18) i tako se plasirali u finale lige Sportskog udruženja Univerziteta u Beogradu. Misija odbrane titule Pravnog fakulteta se privodi kraju, a najteža prepreka ih čeka u finalu – ekipa FSFV-a.

Igru poen za poen sa početka susreta prekinuo je Đurić koji je upisao dva precizna napada preko sredine i tako doneo Pravnom minimalnu prednost (4:3). FON je imao problema da organizuje dobar napad, a izostala je i preciznost sa servis linije. Pravni je loš momentum protivnika znao da iskoristi, pa je uz napad kapitena i dva visoka bloka Cekića, poveo 11:7 i primorao FON da zatraži prvi timski tajm-aut na utakmici. Nakon pauze, dvojni blok Ristića i Cekića, koji je bio precizan i u napadu, doveo je Pravni do 14:9. U listu poentera upisao se i Banduka nakon mirnog dodavanja Obrenovića (17:10). Glavinić nije imao problema da realizuje napad nakon dobrog prijema Lazarević Marka koji je bio precizan i sa servis linije i tako doveo FON na -5 (16:21). Pravni je tajm-autom pokušao da preseče ritam protivnika, ali Vereš i Burić su bili spremni za napad, a Cekić je osvojio jedini poen za pravnike koji su morali ponovo da zatraže pauzu (23:20). U nastavku, Đurić je blokom doneo prvu set loptu Pravnom fakultetu, a Marjanović ju je snažnim napadom i realizovao (25:22).

Pravnici su drugi set krenuli silovito serijom od 13:4 i tako napravili veliki korak ka osvajanju i ovog perioda igre. Najzaslužniji za ovaj furiozni start bili su pre svih kapiten Ristić i Banduka sa po tri postignuta poena. Na drugoj strani odbojkašima FON-a ništa nije polazilo za rukom, njihovi napadi nisu bili toliko snažni i precizni tako da su odbojkaši Pravnog fakulteta osvajali dosta poena iz kontranapada. Drugi deo seta je protekao u održavanju prednosti odbojkaša iz Bulevara kralja Aleksandra, dok je ekipa FON-a uvela drugu postavu i pokušala da odmori nosioce igre za treći set. Banduka je nastavio da vuče svoju ekipu ka dupliranju prednosti i sa dodatna tri poena bio najefikasniji u ovom setu, a na drugoj strani Timotijević je uspešno realizovao dva prva napada. Na kraju rezultat je iznosio 25:16 u korist ekipe Pravnog.

Start trećeg perioda igre pripao je odbojkašima FON-a koji su, nakon nekoliko dobrih napada Marka Lazarevića i Vereša, kapitena koji je bio spreman i u bloku, poveli 7:3. Pravni je strpljivo čekao šansu iz kontranapada, a izjednačenje je doneo Marjanović nakon lošeg prijema protivnika (10:10). Cekić, Ristić i Marjanović napravili su seriju blokova za 13:10 i stekli prednost koju su čuvali i uvećavali do kraja susreta. Vereš je pokušao snažnim napadima i preciznim servisima da povuče svoju ekipu, ali je ovoga puta pomoć saigrača izostala. Đurić je upisao još jedan blok (21:16), FON je nastavio sa neiznuđenim greškama, a konačan rezultat je postavio tehničar Kozić (25:18).
Nakon plasmana u finale, kapiten Nemanja Ristić rekao je da je očekivao veći otpor protivnika. „Očekivali smo težu utakmicu s obzirom na srazmeran kvalitet ekipa. Okrećemo se DIF-u protiv kog smo prošle godine igrali polufinale. Bila je veoma teška utakmica, a oba seta su igrana na razliku. Pripremićemo se što bolje u nadi da ćemo uspeti da odbranimo titulu”, zaključio je Ristić.

Prethodni tekst„Forest“ osvojio SF3x3 turnir
Naredni tekstŠćekićeva “kirija” za titulu
Student sam prve godine novinarstva na Fakultetu političkih nauka u Beogradu. Sport je oduvek bio bitan segmet svakog mog dana, a bavljenje sportskim novinarstvom velika želja. Volim da budem okružena pozitivnim ljudima, ljudima koji imaju svoj cilj i sigurno koračaju ka njemu.