Pravnici u osmini finala jači od RGF-a

372

U osmini finala studentskog Kupa odbojkaši Pravnog fakulteta savladali su tim Rudarsko-geološkog fakulteta rezultatom 2:0, po setovima 33:31 i 25:17. Ovim trijumfom izborili su nastup u četvrtfinalu i duel sa ekipom Fakulteta sporta i fizičkog vaspitanja 2. Meč je prelomljen u završnici prvog seta, kada su ekipe naizmenično imale veliki broj set lopti, a tek šestu su preko kapitena Ražnatovića iskoristili Pravnici. Samim tim dobili su veliku psihološku prednost koja je i odlučila pobedika u drugom setu.

Pravni fakultet RGF
Poeni iz napada 23 22
Poeni iz bloka 10 7
As servisi 5
Servis greške 11 10
Greške iz igre 8 10

Od samog početka utakmice obe ekipe su nametule jak ritam igre. Efikasniji su u prvom delu seta u napadu bili Pravnici, ali su i pravili više grešaka, pa samim tim nisu uspeli da se rezultatski odlepe. Odbojkaši RGF-a su koristili svaku grešku protivnika i održavali su egal rezultat. Pravni je sredinom seta vodio sa 11:8, međutim ubrzo su momci sa RGF-a uzvratili i poveli sa 18:16. Od tog trenutka igralo se poen sa poen i ekipe su se smenjivale u minimalnom vođstvu sve do kraja seta. Pravnici su koristili raspoloženog Đorđevića koji je bio siguran u napadu kroz sredinu, dok se igra RGF-a svodila na krajnje napadače. U završnici je viđen pravi maraton i veliki broj set lopti za obe ekipe. Poene su osvajali ili snažnim napadima ili veoma dobro postavljenim blokovima. Pravnici su imali malo više koncentracije u ključnim trenucima, te su iskoristili šestu set loptu i osvojili prvi deo igre rezultatom 33:31.

Odbojkaši RGF-a

Način na koji su osvojili prvi set, uticao je na Pravnike da veoma dobro počnu i drugi. Odlična servis – blok igra dovela ih je do prednosti od 11:2. Ipak, došlo je do opuštanja koje su odbojkaši RGF-a iskoristili i smanjili zaostatak na samo poen minusa (13:14). Do kraja seta Pravni je igrao bolje u napadu, održavao je servis i blok na visokom nivou, a greške je smanjio na minimum. Vratili su visoko vođstvo i as servisom Anđelkovića došli su do prednosti 20:14. RGF nije imao snage za preokret, pa su Pravnici set osvojili rezultatom 25:17.