Pravnici u finalu!

337

Futsaleri Pravnog fakulteta savladali su Građevinski fakultet rezultatom 4:1 (0:1) i tako prošli u finale Lige Univerziteta u Beogradu. Prvo poluvreme u Hali sportova „Ranko Žeravica“ proteklo je u promenljivom ritmu gde su građevinari uzeli skalp ekipi Pravnog fakulteta, međutim nakon pauze utakmica je dalje protekla samo u znaku pravnika. Po dva pogotka za pravnike postigli su Nikola Ristanović i Filip Minić, dok je jedini strelac u redovima Građevinskog fakulteta bio Miloš Ljujić.

Prvi period igre obeležili su futsaleri Pravnog fakulteta. Konstantno su vršili pritisak na odbranu protivničke ekipe. Pokušavali su da kroz pas igru izbace napadača koji bi ostajao u situaciji jedan na jedan sa golmanom. U jednom takvom napadu Brkić je šutirao, međutim Drndarević je bio dobro postavljen i odbranio je njegov pokušaj. Igralo se čvrsto na obe strane terena, nijedna ekipa nije želela previše da rizikuje i tako prva primi gol. Posle 4 minuta usledila je i prva šansa za Građevinu. Šljukić je šutirao direktno u golmana pravnika Badovinca. Minić je bio u centru pažnje u narednih nekoliko napada. Prilikom jednog udarca lopta je pogodila stativu i odbila se u korner. Fric je nakon efektnog driblinga pokušao izbliza, međutim njegov udarac su izblokirali odbrambeni igrači Građevinskog fakulteta. U ovom segmentu utakmice isticao se golman građevinara Drndarević. Imao je dve intervencije koje su podigle moral njegove ekipe. Inicijativu je preuzeo tim Građevinskog fakulteta. Šutirali su neprecizno Đorđe Milutinović, Šljukić i Aleksandar Milutinović. To je bila uvertira za ono što je usledilo. Đorđe Milutonvić poslao je loptu ka Milošu Ljujiću, koji je zalomio jednog igrača Pravnog fakulteta i smireno završio akciju lobom pod prečku. Igrao se 19. minut kada je Građevina povela sa 0:1. Tim rezultatom se otišlo na odmor.

Pravni fakultet

Građevinski fakultet

1 Nikola Matijević (G) 25 Radoslav Drndarević (G)
41 Dušan Panić
Građevina je imala momentum na svojoj strani, ali nije uspela duže da održi prednost. Prilikom prvog napada u drugom poluvremenu rezultat je bio 1:1. Još jedan gol viđen je u Hali sportova „Ranko Žeravica“. Brkić je petom pronašao Minića, koji je takođe petom poslao loptu u malu mrežu. Ovaj pogodak dao je potrebnu energiju igračima Pravnog fakulteta za dalji nastavak meča. Drndarević je spašavao svoju ekipu u nekoliko navrata. Napadi pravnika postajali su sve učestaliji i opasniji. Petrov je imao priliku sa desetak metara kada mu je Drndarević udarac odbranio nogom. U 28. minutu rezultat je glasio 2:1. Pravnici su upotpunili preokret golom Ristanovića sa oko 12 metara. Iskoristio je loše pozicioniranje golmana građevinara i loptu poslao iza njegovih leđa. Očekivano je bilo da Građevinski fakultet preuzme kontrolu kako bi se rezultatski vratio u meč, međutim to nije bio slučaj. Pravnici su i dalje napadali i praktično opsedali gol protivnika sa željom da reše pitanje pobednika. U 33. minutu trener Građevinskog fakulteta zatražio je tajm-aut kako bi postavio svoje futsalere. Imali su nekoliko šansi u tom delu utakmice, međutim usledio je treći gol Pravnog fakulteta. Minić je izveo aut i poslao loptu na drugu stranu parketa gde se našao Ristanović. Uhvatio je polu-volej i pogodio same rašlje. Igrao se 39. minut i rezultat je bio 3:1. Samo minut kasnije postignut je još jedan pogodak. Građevinari su igrali sa golmanom-igračem i u jednom trenutku su izgubili loptu na protivničkoj polovini. Minić je sve to budno ispratio i poslao sa celog terena loptu u mrežu. 4:1 je bio i konačan rezultat utakmice. Pravni fakultet se ovom pobedom plasirao u finale gde ih čeka FSFV koji je u polufinalu savladao Ekonomski fakultet.

Futsaler Građevinskog fakulteta Miloš Ljujić, bio je razočaran nakon poraza, ali i ponosan na svoje saigrače. Smatra da je Pravni fakultet zasluženo pobedio, ali da razlika u golovima ne predstavlja realnu razliku između njegove i protivničke ekipe. „4:1 je preveliki poraz. Probali smo sve da uradimo da se vratimo u meč. Nakon što su poveli 2:1 krenuli smo da igramo sa pet igrača u polju, to nam se malo obilo o glavu, ali smo morali da pokušamo. U prvom poluvremenu smo igrali dobro, borili se, poveli 1:0, ali kako je krenulo drugo poluvreme oni su izjednačili u prvom napadu. Sve ono što smo se dogovorili u svlačionici je propalo. Naša igra se u drugom poluvremenu raspala na neki način, krenuli smo da brzamo. Stigla nas je panika, nažalost. Oni su dali prelepe golove, golove koji se retko postižu. Zasluženo su pobedili i prošli u finale“, zaključio je Ljujić.