Pravnici u finalu lige SUUB-a

13

Odbojkaši Pravnog fakulteta napravili su novi istorijski uspeh. Nakon prošlogodišnje bronze u ligi Univerzitetskog sportskog saveza Beograda, koja je bila prva odbojkaška medalja u istoriji ovog fakulteta, usledilo je osvajanje Euro Valensije i prvo odličje na nekom međunarodnom turniru. Sada su pravnici došli do novog istorijskog uspeha, plasiravši se u finale lige Sportskog udruženja Univerziteta u Beogradu. U polufinalnom meču savladali su Fakultet sporta i fizičkog vaspitanja rezultatom 2:0 (25:23, 25:17).

Početak prvog seta obeležila je velika borba sa obe strane mreže. Igralo se poen za poen. Dok je Kozić već na startu uspeo da proigra saigrače gotovo na svim pozicijama, odbojkaši Fakulteta sporta su svoja prva četiri poena zaradili na greškama protivnika, a prvi poen iz igre doneo im je Radić. Ekipa iz Bulevara kralja Aleksandra prva je došla do prednosti od plus dva (9:7). Međutim, nije dugo trebalo Difovcima da ponovo poravnaju rezultat (10:10). Usledio je niz grešaka u redovima oba tima, ali su po njihovom broju prednjačili pravnici. Čak 13 ih je bilo u prvom setu, dok je FSFV napravio osam manje. Difovci su to iskoristili i poveli 16:19, ali su odbojkaši Pravnog fakulteta odmah zatražili tajm-aut. Kratak predah urodio je plodom, pravnici su došli do novog izjednačenja (19:19) i uveli meč u egal završnicu. Dvadeseti poen Pravnom fakultetu doneo je Cekić as servisom, ali su Difovci žustro protestvovali kod sudija, smatrajući da je lopta završila u autu. Bio je to možda i prelomni trenutak u prvom setu. Nervozu protivnika iskoristio je Nikodinović, koji je sa tri vezana poena doneo pravnicima vođstvo 23:21. Međutim, FSFV je iskoristio nove dve greške pravnika i još jednom poravnao rezultat (23:23).  Ponovo su igrači Pravnog fakulteta odreagovali tajm-autom ne bi li zaustavili nalet protivnika, a ispostavilo se da je to bila dobra odluka. Nakon greške Delića došli su do prve set lopte, a u samom finišu sreća je bila na njihovoj strani. Servis Banduke završio je u polju Difovaca, nakon nesporazuma između Radića i Stojkovića. Pravnici su tako poveli sa 1:0 u setovima i mirne glave otišli na pauzu (25:23).

Pravni statistika

U drugom setu Difovci su zaigrali na sve ili ništa. Već na startu su upisali dva bloka i ubrzo poveli rezultatom 2:5, poenima Aničića, Delića i Stojkovića. Pravnici su uzvratili preko Banduke i Nikodinovića i došli do prvog izjednačenja u drugom delu igre (7:7). U nastavku seta zablistao je Ristić, koji je najzaslužniji za potpuni preokret i vođstvo pravnika 13:11. Difovci su tada zatražili svoj prvi tajm-aut u drugom setu, ne bi li konsolidovali redove. Međutim, nije im pošlo za rukom. Odbojkaši Pravnog fakulteta smanjili su greške i popravili servis, što im je donelo četiri poena sa osnovne linije u drugom delu igre. Sa druge strane, DIF je u ovom setu ostao bez as servisa. Iako su momci sa Fakulteta sporta uspevali da se u pojedinim trenucima rezultatski približe, pravnici su najpre poveli sa 16:13, da bi potom prednost uvećali na plus pet (19:14). Difovci su tada iskoristili i svoj drugi tajm-aut, ali novog preokreta nije bilo. Pravnici su nastavili u istom ritmu, a posle dve uzastopne uspešne akcije u režiji Ristića došli su do velikih plus šest (22:16). Do set lopte ekipa iz Bulevara kralja Aleksandra došla je nakon as servisa Kozića, a tačku na prvi polufinalni meč lige SUUB-a stavio je Ristić (25:17).

Najefikasniji pojedinac na ovom meču bio je Ristić sa 13 poena. Sa devet se u ekipi FSFV-a istakao Aničić, dok su po osam upisali Banduka i Nikodinović.

FSFV statistika

Kapiten Pravnog fakulteta Nemanja Ristić nakon meča nije krio zadovoljstvo zbog novog istorijskog uspeha koji je njegov tim postigao.

,,Kao što smo i najavljivali, bila je ovo teška utakmica. Pred nama je bio izuzetno kvalitetan rival, ali mi smo pružili svoj maksimum i tako došli do pobede i finala. U prvi set smo ušli sa nekom dozom straha, previše smo respektovali protivnika, iako su to momci potpuno zaslužili. U drugom setu smo se opustili, nametnuli im svoju igru i to nas je dovelo do ovakvog rezultata’’, istakao je Ristić.

Ilija Stojković, kapiten Fakulteta sporta i fizičkog vaspitanja, čestitao je pravnicima na pobedi, ali je nakon meča priznao da nije očekivao da će se naći u poraženom timu.

,,Iskreno, znali smo da će utakmica biti teška i naporna, ali nismo verovali da ćemo da izgubimo. U finišu prvog seta smo imali tri poena prednosti, ali smo ih svojim greškama olako ispustili. Protivnicima čestitam na savršenoj igri, a nadam se da ćemo mi imati više sreće sledeći put’’, naglasio je Stojković, priznavši da mu je ovaj poraz teško pao.