Pravnici teško do pobede protiv veterinara

355

Pravni fakultet pobedio je Fakultet veterinarske medicine rezultatom 52:47 (10:14, 16:11, 19:13, 7:9), u okviru šetkog kola Lige Univerziteta u Beogradu. Najefikasniji pravnici bili su Stevan Gudžulić sa 17 poena i Marko Majkić sa 12 poena i 10 skokova, dok je najraspoloženiji igrač na utakmici bio Aleksandar Kiković sa 27 poena.

Utakmicu je otvorio Gudžulić pogodivši šut sa poludistance. Kiković je dominirao reketom tokom cele utakmice, od 14 poena u prvoj četvrtini, on je postigao 12. Pravnici nisu imali odgovor za njega, međutim manjak izmena na klupi veterinara je doprineo tome da se Kiković izmori. Terzić je otvorio drugu četvrtinu šutem za tri poena, Majkić je dva puta zaredom pogodio šut za dva poena i preuzeo vođstvo na utakmici (17:16). Railić je na drugoj strani pogodio šut sa poludistance, pratili su ga Trifunović i Kiković sa još po jednim prodorom i vratili prednost svojoj ekipi (22:17). Do kraja četvrtine, pravnici su uspeli da pretrče veterinare i na poluvreme odu sa jednim poenom prednosti (26:25).

77 Gudžulić S.
Igrači Pravnog fakulteta su u trećoj četvrtini pojačali igru u odbrani. Miljković je najviše poentirao iz kontranapada, namestivši seriju od 8 poena (34:29). Veterinari su pokušavali da smanje prednost protivnika igrom u reketu. Pravnici su uz malo sreće uspeli da odbrane Kikovića i da odu na odmor sa 7 poena razlike na kraju treće četvrtine (45:38). Do kraja utakmice se igralo u sličnom ritmu, veterinari su pokušavali da smanje prednost, dok su pravnici najviše poentirali iz kontranapada. Tačku na utakmicu je stavio Gudžulić pogodivši šut za tri poena i na samom kraju meča oba slobodna bacanja (52:47).