Pravnici preko građevine do finala Lige Univerziteta u Beogradu!

393

Odbojkaši Pravnog fakulteta plasirali su se u finale Lige Univerziteta u Beogradu savladavši Građevinski fakultet rezultatom 3:0 (25:21, 26:24, 25:17). U veoma neizvesnom meču, odigranom u sali Fakulteta za sport i fizičko vaspitanje, pravnici su uspeli da slome otpor protivnika u drugom setu, te su na kraju slavili. Pobednike je predvodio Cekić sa 11 poena, no bitniji je bio njegov doprinos u odbrani tokom drugog seta kada je sa nekoliko blokova zaustavio nalet protivnika.

Prvi set su otvorili građevinci serijom 4:1. Dragović i Milovanović su nosili svoj tim u početnim minutima utakmice. Ipak, ni pravnici nisu previše zaostajali, te su serijom 7:4 vratili rezultat u egal (8:8). Ostatak seta je protekao u veoma neizvesnoj borbi. Ekipe su razmenjivale poen za poenom, te nije bilo osetnije prednosti gotovo do samog kraja ovog dela igre. Dragović i Milovanović su nastavili veoma dobru igru u napadu Građevinskog, ali im nisu pravnici ostajali dužni, te preko Cekića, Đorđevića i Banduke osvajali poene i činili ovaj meč neizvesnim. Prvu osetniju prednost napravili su igrači Pravnog posle grešaka Dragovića i Miletića, pa je tim iz Bulevara kralja Aleksandra 67 poveo 21:19. Građevinci su zatražili tajm-aut kako bi konsolidovali redove, no to im nije bilo od pomoći. Dragić je posle pauze otservirao as za 22:19, a građevinci su u sledećem napadu protivnika odigrali dobro u odbrani te naterali na grešku Đorđevića (22:20). Ipak, Pravni nije dozvolio da to poremeti njihovu igru, te je poenima Marjanovića i Banduke, uz nekoliko grešaka protivnika, osvojio prvi set (25:21).

Pravni fakultet Građevinski fakultet
Poeni iz napada 35 34
Poeni iz bloka 5 6
As servisi 12 5
Servis greške 10 8
Greške iz igre 7 15
Početak drugog dela igre je veoma ličio na prvi set. Igrači oba tima su bili jako dobri u napadu i odbrani, te nije bilo lakih poena. Prvih 12 poena su ekipe ravnomerno podelile (6:6), ali je onda pravni uspeo da serijom 3:0 dođe do prednosti. Sada je Građevinski fakultet uspeo da ostane smiren i dobrom igrom u napadu osvoji naredna tri poena i natera protivnike na minut odmora pri rezultatu 9:9. Pauza je prijala igračima Građevine, pa su u narednim minutima uspeli da izgrade vođstvo od četiri poena (18:14). Građevinski je bio odličan na prijemu, ali je i odbrana bila na visokom nivou. Igrači Pravnog nisu imali rešenja za raspoloženu ekipu građevine, te je to rezultovalo prednošću komšijskog tima. Posle novog tajm-auta, situacija se popravila za pravnike. Bolje su igrali u napadu, a predvodio ih je Cekić. Uspeli su da naprave igrači Pravnog seriju 3:1 i ublaže prednost protivnika (19:17), ali  je Kozić zaradio opomenu zbog prigovora i na taj način prepustio poen Građevincima. To je probudilo igrače Pravnog fakulteta koji su od sledećih pet poena osvojili četiri i tako došli do izjednačenja (21:21). Nisu ni dva tajm-auta pomogla Građevinskom da prekine ovaj nalet protivnika. Usledila je neizvesna završnica. Pravni je imao dve set-lopte (24:22), no nije ih iskoristio. Dimitrijević i Miletić nisu prepuštali pravnicima drugi set. Naredni poen i novu set-loptu je Pravnom doneo Banduka, a 2:0 je potvrdio Cekić smečom (26:24).

Čakarević

Treći period je na početku bio dosta izjednačen. Igrači obe ekipe su igrali poen za poen, a pri rezultatu 8:8 su pravnici uspeli da naprave seriju 6:0 i na taj način praktično reše utakmicu (14:8). Presudni trenutak je bila odlična odbrana i požrtvovanost ekipe Pravnog, te je to nateralo Delčeva na grešku i donelo 12. poen pravnicima. Potrošili su dva tajm-auta igrači Građevinskog u pokušaju da iskontrolišu nalet protivnika. Uspeli su poenom Dragovića to da urade, ali je već tada prednost Pravnog bila pet ponea (14:9). Narednih nekoliko minuta je proteklo u izjednačenoj igri, a nešto bolje se snašla građevina, te umanjila prednost protivnika na četiri poena (18:14). Pravnici nisu žurili i koristili su svaku grešku protivnika. To je proizvelo uvećanje prednosti ovog fakulteta koji je treći set osvojio rezultataom 25:17.

Nikola Đorđević, igrač Pravnog fakulteta, bio je veoma zadovolja posle plasmana svog tima u finale. „Zadovoljni smo, prošli smo u finale, medalja je tu, to je najbitnije. Čekamo finale sledećeg vikenda. Nismo bili u punom sastavu, naš prvi korektor Nikodinović nije bio tu. Nadamo se da će biti tu sledeće nedelje“, rekao je Đorđević.