Pravnici ispustili pobedu nad FPN-om

350

Rukometaši Fakulteta političkih nauka odneli su pobedu nad Pravnim fakultetom 22:19 (10:9) u Ligi Univerziteta u Beogradu. U balonu Sinđelić je viđena utakmica puna preokreta i isključenja iz koje je FPN izašao kao pobednik zahvaljujući odbranama Dodića i golovima Kranjca u završnici.

Poveo je FPN posle pogotka Stojanovića iz kontre, a Stokanić je izjednačio u prvom napadu Pravnog. Nemanja Janković je posle dobre odbrane uspeo da donese Pravnom prednost, a potom je izjednačio Đurišić za politikologe. I u narednim minutima su igrači obe ekipe igrali izjednačeno. Pravnici su nedugo imali prednost od dva gola (5:3) pošto su Stokanonić, Đorđević i Ninković pogađali, no to je FPN anulirao preciznim udarcima Vojnovića i Stojanovića (5:5). Do 16. minuta igre su timovi realizovali još po dva napada (7:7), da bi Đorđe Stojanović pogodio za 8:7 u korist FPN-a i tako svom timu doneo prvo vođstvo još od uvodnog minuta meča. Pravni je zatim zatražio tajm-aut. Po povratku sa pauze je Milinković zaradio dvominutno isključenje. Tu priliku nisu odmah iskoristili pravnici, već je FPN imao šansu za 9:7, ali nisu to iskoristili budući da su promašili iz kontre 1 na 1. Međutim, što momci iz Jove Ilića nisu uradili u prvom pokušaju, jesu posle nove dobre odbrane i kontre Samardžića (9:7). Stokanić i Ninković su ipak uspeli da donesu svom timu novo izjednačenje posle dobrih napada (9:9), a Kranjc je u poslednjoj sekundi obezbedio prednost FPN-u na poluvremenu (10:9).

Dodić Živić
Dodić je odbranom započeo drugi deo igre, a Kranjc i Đurišić su pogocima doneli FPN-u tada maksimalnih plus tri (12:9). Voždovčani su održavali ovu prednost, Dodić je bio jedan od glavnih fakotra dobre igre svog tima, a kontre su korišćene za postizanje golova. Međutim, FPN je u drugom, kao i u prvom, poluvremenu imao dosta neiskorišćenih zicera što je moglo da im se obije o glavu. Milinković je pogodio za 15:12, ali je od tog momenta otpočela serija Pravnog. Dopustili su pravnici u narednim minutima samo jedan pogodak vicešampionu, dok su postigli četiri i tako izjednačili (16:16). Vlada Jevtić na golu Pravnog fakulteta je bio veoma raspoložen, zaustavivši šest pokušaja protivnika u ovom naletu svog tima. Kranjc je pogodio za 17:16, a istom merom je odgovorio Stokanić. Pet minut do kraja meča je ostalo kada je Pravni zatražio minut odmora. Ovo im se isplatilo, pošto su došli u prednost golom Mladenović, prvi put još od uvodnog dela meča (18:17). Milinković je izjednačio, a Stokanić ponovo doneo gol viška Pravnom (19:18). Usledila su dva isključenja za Pravni. Prvo je Ninković zaradio dvominutnu kaznu, a zatim mu se i Mladenović pridružio. Uz to, Đurišić je imao priliku da postigne gol sa sedam metara, što je i učinio (19:19). Dodić je na drugoj strani zaustavio udarac na svoj gol, što je omogućilo Kranjcu da postigne pogodak za vođstvo. FPN je prednost od dva igrača u polju iskoristio i još jednom dobrom odbranom taj višak materijalizovao golom Marka Kranjca u kontri za 21:19. Vojnović i Mladenović su zadnja dva minuta presedeli na klupi, pošto su zaradili isključenja. Mladenoviću je ovo bilo treće, stoga je zaradio crveni karton. Do kraja je trijumf prvoplasiranom timu grupe B osigurao Mladen Stojanović, postigavši gol za 22:19.