Pravnici brojali do dvanaest

613

Futsaleri Pravnog fakultet savladali su kolega sa Šumarskog fakulteta rezultatom 12:1 (6:0) u okviru grupe B Lige Univerziteta u Beogradu. Pitanje pobedika nije se postavljalo ni u jednom trenutku pošto su pravnici nakon petnaest minuta imali nedostižno vođstvo u SC Rakovica.

Lazić i Pajčin bili su neprecizni pred golom šumara na samom startu da bi Vićić već u četvrtom minutu  uz pomoć protivničkog igrača savladao Petrovića (1:0). Do sedmog minuta pravnik Bojić bio je neprecizan iz blizine i Minić je zatresao prečku da bi onda upravo ova dva igrača kreirala akciju koju je uspešno završio Bojić i tako povisio na 2:0. Prvu priliku na drugoj strani imao je Lačnjevac, međutim lopta je završila iza gola. Petrović je sprečio Vićića da se drugi put upiše u strelce ali ne i Filipovića koji je loptu prizemno poslao u desnu stranu (3:0). Ubrzo je bilo 4:0, Todorov je oduzeo loptu i dodao je do Pajčina koji je bio siguran u realizaciji. Jedini futsaler koji je pružao otpor Pravnom bio je Lačnjevac, još dva puta je okušao šut. Akciju kod petog gola kreirao je Minić proigravši Ristanovića kome nije bilo teško da ubaci loptu u praznu mrežu. Igrao se devetnaesti minut kada je Minić još jednom bio glavni kreator pravnika, a Vićić postao prvi igrač sa dva pogotka na svom kontu (6:0).

Pravni fakultet Šumarski fakultet
12 Igor Veseličić (g) 1 Nikola Petrović (g)
99 David Bojić 1g

Pravnici su rešili da i definitivno dokrajče šumare u prvom delu drugog poluvremena pošto su svoje napade igrali sa golmanom u polju. Odmah u prvom ataku povisili su na 7:0 pošto je Fric izbacio Vićića samog ispred praznog gola za kompletiranje het-trika. Minut kasnije šumar Radojević oduzeo je loptu ispred svog kaznenog prostora i precizno pogodio prazan gol iz velike daljine (7:1). Ponovo je Fric bio aktivan u napadu, ovog puta je i sam pokušao da pogodi ali nije bio precizan. Ubrzo je Minić svoje tri asistencije krunisao i pogotkom pošto je oduzeo loptu u ranoj fazi napada šumara (8:1). Petrović je bio uspešniji od pravnika sledeća dva minuta ali ne i u 28. kada je Minić upisao i drugi gol (9:1). I Fric se upisao u listu strelaca za dvocifren broj golova svoje ekipe (10:1). Sredinom ovog dela igre Veseličić se vratio na gol i tada je ritam poprilično oslabio. Šumari su bezuspešno pokušali dodatno da ublaže poraz preko Lačnjevca i Ćirkovića. Todorov i Milivojević bili su osmi odnosno deveti igrači Pravnog fakulteta koji su upisali svoje ime na spisak strelaca. Finiš meča nije doneo ozbiljnije situacije, na kraju ubedljivih 12:1.

Pravni fakultet obezbedio je prvo mesto u grupi B završivši je sa 28 od mogućih 30 bodova. Prolaz dalje obezbedio je i Elektrotehnički fakultet dok se za treće mesto koje vodi u narednu fazu bore Filozofski fakultet i Šumarski fakultet.