Pravnice ubedljive za titulu

355

Odbojkašice Pravnog fakulteta savladale su devojke sa Fakulteta sporta i fizičkog vaspitanja rezultatom 3:0 (25:18, 25:13, 25:18) u finalnom meču lige Univerziteta u Beogradu. Ašonja je za pravnice zabeležila 15 poena, dok je na suptornoj strani Marčetićeva upisala osam poena. Tokom prvog seta devojke sa FSFV-a parirale su protivnicama, ali su pravnice svoju spremnost demonstrirale tokom drugog seta koji su dobile ubedljivim rezultatom.

Serijom od 2:0 pravnice su otvorile finalni meč, Živanovićeva je blokom prekinula niz protivnika ali je Ašonja za Prani fakultet vezala još dva poena za 4:1. Pri servisu Živanovićeve odbojkašice FSFV-a upisale su tri uspešna napada za nerešen rezultat (4:4). Usledila je razmena poena, a potom su devojke sa DIF-a uspele da stvore prvo vođstvo na meču (5:8). Postizanje poena u serijama se nastvilo, pa su pravnice pri servisu Despotovićeve uspele da izjednače rezultat. Batestin je za FSFV vezala dva asa a potom i servsi grešku (10:11). U nastavku se igralo poen za poen do rezultata 16:16. Ašonja je za pravnice plasirala loptu preko bloka protivnika, a potom je Ćelićeva bila precizna iz zone četiri (18:16). Na suprotnoj strani Batestin je nastavila da razigrava koleginice sa FSFV-a pa je upisala 17. poen za dvoj tim. Usledila je mini-serija pravnica od 3:0 nakon koje su devojek sa DIF-a pozvale tajm-aut (21:17). Nakon pauze odbojkašice FSFV-a upisle su poen iz igre ali je usledila serija pravnica od 4:0 kojom su rutinski privele prvi set kraju (25:17).

12 Jezdimirović
Drugi set pravnice su otvorile serijom od 6:0 uz dva asa Anđelkovićeve. Naredne poene obeležile su greške iz igre na obe strane (7:2). Nešto bolja igra devojaka sa FSFV-a rezultirala je mini serijom od 3:0, Živanovićeva je najpre iskoristila tempo, a potom je blok DIF-a iznudio grešku pravnica (7:5). Seriju pravnica od 7:0 pratile su česte greške iz igre devojaka sa druge strane mreže. Retke greške odbojkašica sa Pravnog njihove protivnice koristile su sa uspehom kako bi smenjile rezultatski zaostatak (14:8). Ašonja je nastavila da predvodi koleginice, pa je serijom servisa uvećala prednost pravnica (17:8). Usledila je razmena poena, a potom i nova serija pranica pri servisu Despotovićeve koju prekida Batestin plasiranom loptom u polje protivnika. Na suprotnoj strani Jekovićeva uzvratila istom merom a potom odservirala u mrežu (22:13). Ašonja i Milenkovićeva su pri ubedljivom vođstvu svog tima uspešno privele drugi set kraju (25:13).

STATISTIKA FSFV Pravni fakultet
Poeni iz igre 23 34
Poeni iz bloka 4 9
As servisi 8 9
Greške iz igre 17 9
Servis greške 6 5

Marčetićeva i Živanovićeva su za DIF osvojile prve poene (2:0). Na suprotnoj strani odbojkašice Pravnog fakulteta uzvratile su istom merom. Devojke su u nastvaku poene postizale u serijama, najpre su odbojkašice FSFV-a vezale 4:0, a potom pravnice mini-seriju od 2:0 (6:4), na koju su Mandićeva i Batestin odgovorile poenima preko bloka protivnika (8:4). Usledile su greške iz igre pravnica pa su pravnice upisale seriju od 3:0, a nešto bolja partija u nastavku omogućila im je i prvo izjednačenje tokom trećeg seta (9:9). U nastavku se igralo poen za poen do rezultata 15:14 kada su pravnice predvođene Ašonjom upisale seriju od 6:0. Greška iz igre pravnica omogućila je Popovićevoj da ode na servis liniju i veže dva servisa (22:17). Devojke sa Pravnog su uspele da upišu poen iz igre a potom je Marčetićeva je za DIF uspela da iz zone četiri osvoji 18. poen za svoj tim (23:18). Odbojkašice sa pravnog je u nastavku predvodila Ćelićeva sa servis linije koja je kao meč loptu odservirala as za zlatnu medalju lige Univerziteta. Treći set završen je rezultatom 25:18.

Nakon ubedljive pobede igračica Pravnog fakulteta Anja Ašonja bila je zadovoljna osvojenim zlatom navodeći da je rezultat u potpunosti zaslužen. „Veoma smo srećne što smo dobile ovako dobrim ezultatom imamo ekipu za to i ispunile smo naše ciljeve tako da smo zadovoljne“, zaključila je Ašonja.

Srebrna medalja otišla je u ruke odbojkašicama FSFV-a, igračica DIF-a Jovana Marčetić čestitala je protivnicama. „Svaka čast sa devojkama, mi smo se trudile, ali su stvarno bolje. Bile smo dobre u prvom setu mada nam je posle pala energija, ali smo dale sve od sebe to je sigurno“, rekla je Marčetićeva.

Prethodni tekstBronza za Građevinski fakultet!
Naredni tekstDuo Milosavljević-Mitrović doneo bronzu TMF-u!
Student sam Fakulteta političkih nauka, smer novinarstvo. Trinaest godina sam trenirala karate, a pored toga bavila sam se i sportskim penjanjem. Pratim mnoge sportove, obožavam košarku i naročito volim da gledam snuker.