Pravnice preokrenule za plasman u finale

544

Košarkašice Pravnog fakulteta pobedile su Elektrotehnički fakultet rezultatom 38:32 (12:8, 3:10, 12:5, 11:9) u polufinalnoj utakmici Prvenstva studentkinja Beograda u organizaciji „Univerzitetskog sportskog saveza Beograda“. Pravnice Milica Vujašević sa 15 i Jana Stanković sa deset postignutih poena vodile su svoj tim do pobede u SC Vizura na Novom Beogradu, dok je najveći otpor pružila Tanja Živković ubacivši osam poena.

Agresivna igra sa puno faulova i sa velikim brojem slobodnih bacanja ono je što je obeležilo prva tri minuta susreta. Ekipa ETF-a bolje je otvorila meč i sredinom prvog perioda imala plus od četiri poena (2:6). Pravnice su se konsolidovale i serijom od 8:0, koju je inicirala Aleksićeva, naterala rivala da zatraži tajm-aut (10:6). Đorđićeva je na kratko prekinula protivnički niz poena, ali Vujaševićeva je u poslednjem napadu pred malu pauzu pogodila sa poludistance (12:8).

16 Ivana Penčić
Pravni fakultet je loše ušao u drugi kvartal, nisu uspevale u napadu da dođu do izgrađene pozicije zahvaljujući dobroj odbrani protivnika i često su gubile lopte. Pored izuzetno dobre igre pozadi, ETF je i u napadu igrao na daleko boljem nivou nego u prvoj četvrtini. To je rezultiralo brzim preokretom pogocima Perićeve za dva i trojkom Đorđićeve (12:15). Do kraja poluvremena nije bilo značajnije promene rezultata pošto su obe ekipe bile slabo organizovane u napadu (15:18).

Drugi deo igre započet je nizom izgubljenih poseda, u prva dva minuta čak nije bilo ni šuta prema košu. Do sredine ovog dela igre bilo je plus pet za ETF nakon polaganja Milićevićeve (17:22). Posle minuta odmora, pravnice su zaigrale dosta bolje na oba kraja terena. Korektnom odbranom, Jovana Stanković naterala je suparnički sastav da uzima teške šuteve, dok je njena sestra Jana postigla šest poena što je bilo dovoljno za vođstvo pred završni period (27:23).

Serija se nastavila i u poslednjih osam minuta i zaustavila na 14:1 za ubedljivo vođstvo pravnica (31:23). Protivnik je konačno pronašao napadački ritam i za manje od minut zaostatak je smanjen na dva (31:29). Imale su nekoliko prilika da izjednače i čak povedu, a kada to nisu iskoristile Vujaševićeva i Jana Stanković povisile su prednost pred poslednjih 60 sekundi (35:29). Ljubičićeva je bila precizna za tri u sledećem napadu, međutim Vujaševićeva je definitivno zaključila meč košem uz faul za konačnih 38:32.