Pravnice i dalje neporažene!

262

U okviru devetog kola Lige Univerziteta u Beogradu košarkašice Pravnog fakulteta upisale su pobedu protiv ekipe Tehnološko-metalurškog fakulteta rezultatom 45:30 (18:5, 10:10, 15:6, 2:9). Pravnice su tako nastavile niz od 6 utakmica bez poraza. Najzapaženiji pojedinac bila je košarkašica Pravnog fakulteta Jana Stanković sa 24 poena, dok se sa druge strane istakla Grumićeva sa 11 poena.

Meč je počeo poenima TMF-a, tačnije Pljevićeve na asistenciju Grumićeve. Nakon početnog vođstva usledila je serija pravnica od 18:3. Prvi pogodak za ekipu Pravnog fakulteta postigla je Jovana Stanković i tako poravnala rezultat na 2:2. Usledili su pogotci Jane Stanković koja je imala zapaženu rolu u prvoj četvrtini. Pravnice su postigle dva koša iz dva naredna napada te je rezultat glasio 6:2. Jana Stanković je bila precizna van linije 6,75 metara, dok je sa druge strane svoj šut za dva postigla Grumićeva. Rezultat je glasio 11:4. Mladenovićeva je pogodila za dva, dok je kod TMF-a Kovačevićeva bila polovična na liniji za slobodna bacanja. Nakon 5 vezanih poena Jane Stanković i nove pogođene trojke na predah se otišlo rezultatom 18:5 za tim Pravnog fakulteta.

U drugoj četvrtini Tehnološko-metalurški fakultet zaigrao je vidno bolje i pokušao da nadoknadi razliku iz prve četvrtine. Dodavanje Kovačevićeve u koš konvertovala je Bukvićeva i tako smanjila na 18:7. Nakon koša Jane Stanković sa poludistance usledila je mini serija TMF-a od 0:4. Međutim pravnice su odgovorile mini serijom od 6:0. Precizne su bile Jana Stanković u dva navrata i Jovana Stanković. Pri rezultatu 26:11 trener Pravog fakulteta zatražio je tajm-aut kako bi spremio njegovu ekipu za ostatak meča. Nakon kratke pauze Bukvićeva je bila precizna za TMF. Jovana Stanković je pogodila oba slobodna bacanja i promenila rezultat na 28:13. Kovačevićeva je u poslednjim sekundama prvog poluvremena sama završila akciju i tako smanjila prednost pravnica na 28:15.

Ukradene lopte 4 1
Drugo poluvreme započelo je slobodnim bacanjima Novakovićeve. Nakon kontranapada novi koš postilga je Mladenovićeva na asistenciju Jovane Stanković i izjednačila rezultat na 32:15. Pravnice su nastavile seriju koševa kada je Jana Stanković još jednom bila precizna. Čučukova je u dva napada postigla 4 poena i povećala tako prednost njenog tima na 38:15. Tehnološko-metalurški fakultet nije imao rešenja u napadu, a nisu se dobro snašle ni u odbrani. Prve poene nakon pet minuta „praznog hoda“ postigla je Grumićeva solo prodorom. Rezultat je iznosio 38:17. Novakovićeva je bila polovična na liniji penala, dok je kod TMF-a Kovačevićeva bila precizna sa distance i smanjila prednost Pravnog fakulteta na 39:19. Jana Stanković i Čučukova su postigle nove poene s jedne strane, sa druge strane Bukvićeva je bila precizna uz faul, ali nije pogodila dodatno slobodno bacanje. Treća četvrtina završena je rezultatom 43:21.

Četvrtina sa najmanje postignutih poena bila je upravo poslednja deonica. Obe ekipe nisu mogle da pronađu prava rešenja u napadu. Nakon serije promašaja sa obe strane Grumićeva je pogodila trojku i smanjila na 43:24. Odgovor je usledio preko Jane Stanković iz kontranapada za poslednji koš ekipe Pravnog fakulteta i povećanje rezultata na 45:24. Do kraja utakmice viđena je serija TMF-a od 0:6. Seriju je otvorila Radovanovićeva, a nastavile su je Kovačevićeva i Grumićeva. Meč je završen pobedom pravnica od 45:30.

4 Jovana Stanković 7 Kovačević J.
5 Čučukov A. 9 Grumić B.
7 Novaković I. 10 Bukvić V.
9 Mladenović J. 12 Radovanović J.
11 Jana Stanković 24 Pljević N.
15 Šaula S.
Košarkašica Pravnog fakulteta Sanja Šaula, istakla je trud svake saigračice, kao i timski duh koji ih krasi od početka sezone. „Planiramo da nastavimo sa igrama koje smo pružale do sada. Jako sam ponosna na svaku moju saigračicu, svaka od njih je zaslužna za svaku pobedu. Poštujemo ono što nam trener kaže u svlačionici i nadam se da će nastaviti sa ovom serijom i osvojiti ligu“, prokomentarisala je Šaula.