Pravni se osvetio EKOF-u i plasirao u finale SUUB lige

311

U reprizi prošlogodišnjeg finala futsaleri Pravnog fakulteta savladali su Ekonomski fakultet u prilično ispunjenom SC “Šumice“, rezultatom 4:0 (3:0) i plasirali se u finale lige Sportskog udruženja Univerziteta u Beogradu.

Pravnici su već u prvom poluvremenu rešili pitanje pobednika i oduzeli neizvesnost toliko najavljivanom polufinalnom susretu. Ipak, nije tako delovalo na samom početku, EKOF je u nekoliko uvodnih minuta bio opasniji po gol protivnika, pre svega zahvaljujući udarcima Jovovića. Odgovor Pravnog je stigao u petom minutu, posle uigrane akcije iz kornera, Petrov je šutirao neodbranjivo u rašlje za vođstvo svoje ekipe – 1:0. Od tog momenta pravnici preuzimaju potpunu kontrolu nad utakmicom i nastavljaju da prete preko, A reprezentativaca, Matijevića i Petrova. Najveću šansu u nastavku imao je Brkić sa pet metara, ali istakao se, golman Ekonomskog, Grujić odbranivši zicer. Taman kada je publika mislila da će Pravni otići na odmor sa minimalnom prednošću na scenu je stupio Matijević. U poslednjem minutu prvog dela udvostručio je prednost, a samo nekoliko trenutaka kasnije Resimić je pogodio sopstvenu mrežu za nedostižnih 3:0 u korist momaka iz Bulevara Kralja Aleksandra.

Pokušao je EKOF na početku drugog poluvremena da se vrati u meč, ali Radosavljević nije iskoristio dodavanje Jovovića. Očekivalo se da će prošlogodišnji šampioni pružiti veći otpor i rizikovati više, međutim, umesto toga gledali smo konstantne napade pravnika, koji su bolju igru materijalizovali u 34. minutu. Ponovo je na delu bila saradnja A reprezentativaca Srbije, Matijević je pronašao Petrova, a fustaler KMF FON-a majstorski sproveo loptu u mrežu i tako se po drugi put upisao u listu  strelaca – 4:0. Nastavak je doneo nešto nervozniju igru, pa su požuteli Stamenković i Radisavljević u redovima Ekonomskog, dok je na drugoj strani sudija opomenuo, kapitena Pravnog fakulteta, Nikolu Ristanovića. Pokušali su ekonomisti sa golmanom-igračem da dođu do počasnog pogotka, ali nije davalo efekta i Pravni je došao do velike pobede i revanširao se protivniku za bolan poraz u prošlogodišnjem finalu SUUB lige.

Pravni fakultet je do finalnog duela stigao bez izgubljenog meča, a tamo će igrati sa Građevinskim fakultetom koji je u drugoj utakmici polufinala bio bolji od FON-a. Finale je na programu u subotu od 21 čas u Hali sportova “Ranko Žeravica”.

Kapiten Ekonomskog fakulteta, Filip Grujić smatra da je u ovom trenutku bolja ekipa otišla u finale i nada se osvajanju trećeg mesta:

„Nažalost izgubili smo, nismo odradili ono što smo se prethodno dogovorili, mislio sam da će utakmica otići u potpuno drugom pravcu, bio sam siguran da ćemo odigrati čvrstu odbranu, što smo donekle i učinili, ali eto primili smo dva prejeftina gola. Sve ostalo, ne bih imao ništa da zamerim svojim saigračima. Čestitao bih od srca futsalerima Pravnog fakulteta, u ovom momentu su najpripremljenija  i najjača ekipa na Univerzitetu, želim im svu sreću u finalu i iskreno se nadam da će osvojiti šampionsku titulu. U utakmicu za treće mesto ućićemo maksimalno, protivnik nam nije bitan i verujem da ćemo doći do medalje, koju mislim da zaista zaslužujemo“, zaključio je golman Ekonomskog.

Prethodni tekstFutsal SUUB: Ko će igrati u velikom finalu?
Naredni tekstGrađevinari na FPN u polufinalu SUUB lige
Studiram novinarstvo na Fakultetu političkih nauka. Obožavam plemenitu igru poznatu kao fudbal od kad znam za sebe. Želja mi je da postanem sportski novinar i da izveštavam sa utakmica Crvene zvezde u Ligi šampiona.