Pravni prejak za FZNR

242

Odbojkašice Pravnog fakulteta savladale su ekipu Fakulteta zaštite na radu rezultatom 2:0 u utakmici Univerzitetske lige Niša (po setovima 25:5, 25:15) i tako opravdale ulogu favorita u ovom meču. Nakon prošlonedeljnog poraza u derbiju, Pravnice nisu imale većih problema protiv znatno slabijeg protivnika.

U prvom setu viđen je pravi debakl odbojkašica FZNR-a. Naime, one  su osvojile svega 5 poena i to najviše nakon grešaka svojih protivnica u napadu. Već na samom početku meča Pravnice su vrlo brzo stekle nedostižnu prednost, koju su samo povećavale. Odbojkašice FZNR-a su imale dosta problema na prijemu i bile su potpuno bezidejne u napadu. Pravnice su se više kretale i stvarale veliki broj šansi, dok su igračice Zaštite, usled lošeg prijema, uglavnom samo prebacivale loptu na drugi kraj mreže, nadajući se grešci protivnika. Pri rezultatu 14:3 Pravnice su napravile, do tada, najveću seriju vezajući 10 poena zaredom. Ređale su Pravnice smeč za smečom protiv nemoćnog bloka FZNR-a. Prvi set završen je u korist Pravnog, rezultatom 25:5.

Prvi i jedini egal na meču viđen je na samom početku drugog seta pri rezultatu 1:1. Nakon toga Pravni je još jednom uspeo da veže veliki broj poena, te je njihova prednost ponovo bila dvocifrena. Serija je bila prekinuta prvom pravom akcijom i poenom ’’kuvanjem’’ igračica FZNR-a, rezultat je tada iznosio 14:3. U nastavku meča igralo se uglavnom poen za poenom. Igračice FZNR-a konsolidovale su svoje redove osvajajući nešto veći broj poena. Međutim, na drugoj strani, iako je došlo do blagog opuštanja igračice Pravnog sigurnom igrom osvajale su dovoljan broj poena koji ih je vodio ka pobedi. Do prvog asa na meču FZNR je došao pri rezultatu 22:13. Na kraju, 25:15 u drugom setu i pobeda Pravnog od 2:0.

Kapiten Pravnog fakulteta, Milica Lošić, zadovoljna je pobedom i nada se što boljem mestu na tabeli:

‘’Ovo je bila jedna od lakših utakmica koje smo odigrale, ali svakako da nam ova ubedljiva pobeda može dosta da znači zbog kasnijeg mogućeg raspleta. Nadamo se što boljem mestu na tabeli, kako bismo eventualno izbegli DIF u plej-ofu i želja nam ja da prođemo mnogo bolje u odnosu na prošlu godinu”, izjavila je Lošić.