Pravni ponovo prvi

436

Futsaleri Pravnog fakulteta pobedili su tim Fakuleta sporta i fizičkog vaspitanja rezultatom 8:3 (3:3) u finalu Lige Univerziteta u Beogradu. Ekipa sa Košutnjaka uspela je da rezultatski stigne protivnika i izjednači na 3:3 na kraju prvog poluvremena, međutim, u drugom je momentum u potpunosti prešao na stranu pravnika koji je odbranio titulu.

Početak prvog perioda igre protekao je u izjednačenoj igri obe ekipe. Futsaleri Fakulteta sporta prvi su pokušali da ugroze gol protivnika, ali bili su neprecizni u nekoliko navrata. Lopta je prelazila sa jedne na drugu polovinu terena, a čim se ukazala šansa Pravni je postigao pogodak. Petrov je realizovao brzu kontru u trećem minutu – šutirao je ravno iskosa po petoparcu za 1:0. Veličković je imao gol šansu – oduzeo je loptu Pravnom fakultetu i sam povukao kontru, ali defanzivna linija pravnika bila je na mestu. Pravni fakultet više je šutirao ka golu protivnika, igrao je organizovanije u napadu, dok je FSFV gubio lopte i nije imao strpljenja u završnici napada. Kapiten Veličković dobio je isključenje u 11. minutu zbog faula nad Petrovim, pa je FSFV nastavio da igra u oslabljenom sastavu. Pravni je nakon zatraženog tajm-auta postigao drugi pogodak – kombinovali su Nikola Ristanović i Petrov koji je pogodio gornji desni ugao protivničkog gola (2:0). Takođe u 12. minutu, Šmrkić je slobodnim udarcem sa poludistance u gornji levi ugao promenio rezultat na 1:2. Pravni nije dugo čekao, odmah je istrčao kontru, Ristanović je upisao svoju drugu asistenciju, a Brkić je ostao bez svog čuvara i šutirao po sredni gola za 3:1. Usledio je miran period utakmice, a u 16. minutu u listu strelaca upisao se Aleksić nakon što je šutirao iz mrtvog ugla i zatresao mrežu Pravnog fakulteta (2:3). Pravni je u nastavku pokušavao da poveća prednost, ali golman FSFV-a Filipović bio je na mestu. Na isteku prve deonice, Nikolić je asistirao Vasoviću koji je ravnim šutem pogodio prečku i poslao loptu iza leđa golmana Pravnog (3:3).

45 Dušan Panić 17 Jovan Matić
Protekla su dva minuta drugog poluvremena, a Pravni je vratio rezultatsko vođstvo – Petrov je poslao dugu loptu Brkiću koji je bio sam na gol liniji (4:3). FSFV je bio bolje postavljen u odbrani u ovom periodu, ali i dalje nestrpljiv pri realizaciji. Petrov je još jednom asistirao na isti način, a ovoga puta se u ulozi strelca našao Ristanović (5:3). Pravni je duplirao rezultatsku prednost u 31.minutu – Minić se oslobodio svog čuvara i matirao golmana FSFV-a za 6:3. Nisu dugo pravnici čekali na novi pogodak – Petrov je postigao het-trik u 33. minutu nakon što je šutirao skoro iz auta u gornji levi ugao protivničkog gola (7:3). Šmrkić i Egerović napadali su za FSFV u nastavku, ali nisu bili precizni. Poslednja promena na semaforu bila je tri minuta pre kraja utakmice – Vićić je dodao Brkiću koji je postigao svoj drugi pogodak i postavio konačan rezultat na utakmici 8:3.

Kapitenu Fakulteta sporta I fizičkog vaspitanja Dejanu Veličkoviću, bila je ovo poslednja utakmica u studentskoj ligi.

“Osećanja su baš pomešana, jer mi je ovo poslednja utakmica za fakultet. Posle toliko godina u Univerzitetskoj ligi da završim sa crvenim kartonom. Teško mi je, ali čestitao bih protivničkim igračima, zaslužena pobeda. Dali smo svoj maksimum, nismo uspeli da pobedimo. Moji igrači su psihički pali nakon mog crvenom kartona, nisu toliko igrački. Vratili smo se na 3:3, dogovorili smo se da daju svoj maksimum, ali nismo izdržali. Promašivali smo naše šanse, a oni su nam iz kontre davali golove. To je futsal, brzi golovi. Idemo dalje, a ovi novi momci nastavljaju tu gde sam ja stao”, rekao je Veličković.