Pravni je novi šampion SUUB lige!

308

Ekipa Pravnog fakulteta je osvojila titulu u futsal ligi Sportskog udruženja Univerziteta u Beogradu. Oni su u finalnom duelu savladali Građevinski fakultet rezultatom 4:2 (2:0). Pravnike je do titule predvodio Strahinja Petrov postigavši tri pogotka, dok se jednom u strelce upisao Nikola Vićić. Na drugoj strani golove su postigli Drago Šljukić i Miloš Ljujić.

Bolje su utakmicu otvorili pravnici, koji su na samom startu zapretili preko kapitena Ristanovića, čiji je šut bio izblokiran. Potom je priliku imao i Matijević, ali se lopta odbila od igrača GRF-a u korner. Nakon kornera lopta je stigla do golgetera KMF FON, Petrova čiji je snažan udarac bio neodbranjiv za Avramovića, te je Pravni fakultet u drugom minutu meča poveo 1:0. Nastavila se bila ofanziva pravnika i nakon vodećeg pogotka. Ponovo se u prilici našao Petrov, ali je ovog puta golman GRF-a bio siguran. Novu priliku raspoloženi Petrov imao je nakon kombinacije sa kolegom iz reprezentacije, Nikolom Matijevićem. Međutim, lopta je završila preko gola građevinara. Snažnom igrom u odbrani pravnici nisu dozvoljavali protivničkim igračima da organizuju akcije, a u napadu tandem Petrov-Matijević pravio je veliki problem golmanu Avramoviću. Vezao je uzdanica KMF Ekonomac dve prilike, ali su njegovi snažni udarci sa distance završili preko gola Građevinskog. Na drugoj strani, priliku da donese izjednačenje svojoj ekipi imao je Ratković, ali je i njegov šut bio nedovoljno precizan da bi ozbiljnije ugrozio Badovinca. Novu priliku za Pravni fakultet, ponovo je imao Petrov, pokušao je iskosa volej udarcem da savlada golmana GRF-a, ali je Avramović ponovo pokazao zašto se smatra jednim od najboljih golmana u studentskoj ligi. Nakon jedne od retkih grešaka pravnika u odbrani, Šljukić je imao priliku iz kontranapada da postigne pogodak, ali je morao da se zadovolji kornerom.  Novu priliku za izjednačenje GRF je imao preko Milutinovića, ali je golman Pravnog uspeo da zaustavi njegov pokušaj. Potom je usledila veoma ozbiljna prilika za futsalere Pravnog fakultet. Najpre je okvir gola spasio građevinare nakon pokušaja Nikitovića, a zatim je Avramović uspeo da upiše novu intervenciju. Ofanziva pravnika se nastavila, a Nikola Ristanović je imao šansu da se upiše u strelce. Ostao je 1:1 sa golmanom građevinara, ali je Avramović pravovremenim istrčavanjem uspeo da spreči kapitena Pravnog fakulteta da duplira vođstvo svoje ekipe. Nakon Nikole Ristanovića, novu priliku je imao i Nikola Matijević, ali veoma raspoloženi Avramović je ponovo uspeo da ga spreči u nameri da se upiše u strelce. Građevinski fakultet je svoju šansu u prvom delu meča čekao nakon greške pravnika i upravo nakon jedne u šansi se našao Ratković. Miloš Ljujić je oduzeo loptu na sredini terena, dodao do futsalera KMF Srpska Beograd, ali je njegov udarac bio izblokiran, a lopta je završila u korneru. Nakon udraca iz ugla u šansi se našao Milutinović, koji nije uspeoozbiljnije da ugrozi Badovinca. Raspoloženi Matijević pravio je velike probleme odbrani GRF-a šutevima sa distance, bez obzira da li je ispred sebe imao čuvara ili ne, njegovi udarci su uspevali da nađu put ka protivničkom golu, ali u strelce nije uspevao da se upiše. Još jednu šansu da uveća vođstvo Pravnog fakulteta imao je i Nikitović, ali je njegov pokušaj otišao u gol aut. Incijativa pravnika urodila je plodom na dva minuta i 52 sekunde do kraja poluvremena, kada je Vićić uspeo da savlada Avramovića za 2:0. Pokušao je Građevinski da uzvrati preko Miloša Ljujića, koji je pogodio prečku i preko Ratkovića, ali je njegov šut nije predstavljao veću opasnost po gol pravnika. Do kraja prvog dela igre Petrov je imao još dve šanse. Međutim, Avramović je bio neprevaziđena prepreka oba puta, te se na odmor otišlo pri rezultatu 2:0.

U nastavku meča građevinari su zaigrali znatno bolje, naročito u odbrani kojom je komandovao Avramović. Međutim, prvu ozbiljniju priliku u nastavku meča imao je Ristanović, ali je golman GRF-a upisao novu sigurnu intervenciju.  Potom je na scenu stupio Šljukić. Snažno je šutirao po zemlji, a golman Pravnog je nespretno reagovao, te mu je lopta prošla kroz noge i završila u mreži za rezultat 2:1. Postignut pogodak ulio je samopouzdanje igračima GRF-a. Zaigrali su znatno ofanzivnije u nastavku i uspešno su branili svoj gol. Milutinović je bio izborio korner, nakon kojeg se u prilici našao Ratković, međutim, lopta je ponovo završila preko gola pravnika. Napade pravnika i u drugom delu utakmice nastavili su da predvode Matijević i Petrov. Upravo je futsaler Ekonomca imao priliku da vrati svojoj ekipi prednost od dva gola. Snažno je šutirao, Avramović je već bio savladan, ali je lopta završila na prečki. Odgovorili su građevinari preko raspoloženog Šljukića, ali je golman Pravnog uz malo poteškoća uspeo da primiri loptu. Usledile su šanse Nikole Ristanovića na jednoj strani i Miloša Ljujića na drugoj, ali do promene rezultata nije došlo. Međutim, u 30 minutu Miloš Ljujić je iskoristo veoma precizno dodavanje Milutinovića i doneo svojoj ekipi  izjednačenje 2:2. Pravni fakultet je pokušao da uzvrati preko Matijevića, ali je sigurni Avramović bio na pravom mestu. Potom su šanse imali i Nikitović i Petrov, ali oba  puta je golman Građevinskog uspešno intervenisao. Igrao se 32 minut kada je Petrov stigao do svog drugog pogotka na meču. Najpre je golman Građevinskog priznao da je zakačio loptu koja je otišla u gol aut iako sudije to nisu primetile. Nakon kornera lopta je došla do Petrova, koji je pronašao prazan prostor u odbrani GRF-a snažno šutirao i savladao Avramovića za 3:2. Pokušali su igrači Građevinskog fakulteta da stignu do izjednačenja. Najozbiljiniju priliku imao je Miloš Ljujić,  nakon čijeg pokušaja  je lopta “igrala” po gol liniji, ali rezultat je ostao 3:2. Neizvesnost na meču trajala je do poslednjeg minuta, kada je, zbog šestog prekršaja futsalera Građevinskog, dosuđen kazneni udarac u korist pravnika. Loptu je uzeo verovatno i najbolji igrač na utakmici, Strahinja Petrov koji je bio precizan, postavivši tako konačan rezultat 4:2.

Po završetku utakmice futsaler Građevinskog fakulteta Velimir Ratković istakao je da je njegovu ekipu dosta poremetio prvi gol koji su primili na samom početku meča, ali da je na kraju bolja ekipa slavila.

“Pomešani su utisci. Nadali smo se tituli, ali mislim da je bolja i jača ekipa pobedila. Imali su oni svoje šanse, prečke, stative, gde smo mi vadili lopte iz gola. Imali smo tu zadnju šansu, da smo dali gol bilo bi možda drugačije. Mislim da bi tada psihološka prednost bila na našoj strani, penali bi možda bili naši, ali ipak zasluženo su pobedili. Cele godine su bili najbolji, bez poraza su. Falilo nam je malo da ih pobedimo konačno, svake godine je neizvesna završnica. Moglo je  biti 3:3, moglo je biti svašta drugačije. Da nije bilo tog gola koji nas je pokosio na početku bilo bi drugačije, ali šta da radimo. Nadamo se sledeće godine prvom mestu. Kao i svake godine napadamo titulu. Ove godine bolja ekipa je pobedila i čestitam im od srca”, izjavio je Ratković.