Povratak šampiona na tron! Singidunum nakon penala osvojio USSB ligu!

706

Univerzitet Singidunum šampion je lige Univerzitetskog sportskog saveza Beograda za 2018. godinu! U poslednjoj utakmici Finalnog dana USSB lige futsaleri Univerziteta Singidunum trijumfovali su posle velike borbe u duelu protiv Sportskog udruženja ,,Victoria” nakon boljeg izvođenja penala ukupnim rezultatom 6:5 (u regularnom vremenu 2:2 (1:1)) i tako povratili titulu iz sezone 16/17. u svoje vitrine. Igrači oba tima dali su svoj maksimum kako publika u hali ,,Ranko Žeravica” na Novom Beogradu ne bi ostala uskraćena za kvalitetan futsal, a na kraju je penal-serija bila ta koja je donela šampiona i stavila tačku na ovogodišnju ligu.

,,Victoria” je otvorila utakmicu šutem Ristanovića. Nisu imali odgovor futsaleri Singidunuma za protivničke napade u uvodnim minutima susreta i pored pomenutog Ristanovićevog pokušaja dopuštali su protivnicima još prilika za pogodak. Brkić i Minić okušali su sreću u četvrtom minutu, međutim golman Singidunuma odbranio je njihove šuteve. Niz grešaka Singidunuma nastavio se i u nastavku prvog poluvremena, a posle izgubljene lopte nakon kornera, ,,Victoria” je ponovo pripretila. Minić je šutirao pravo u golmana na startu šestog minuta. U sledećem napadu momci u crveno-belim dresovima konačno su došli do prve prilike na utakmici. Pokušao je Ranković da predribla golmana i pogodi na prazan gol, međutim čuvar mreže ,,Victorie”, Badovinac, prozreo je njegovu nameru i došao do lopte. Usledila su još dva pokušaja sa distance ,,Victorie”, a počeli su i igrači ,,Singidunuma” polako da se ,,bude”. Igrao se deseti minut prvog dela kada je presing tima iz Danijelove ulice konačno doneo rezultat. Loptu je po levoj strani primio Todorović, poslao je na drugu stranu terena ka Srdanoviću, a najbolji strelac Singidunuma i celog takmičenja nije imao problema da na svoj konto upiše novi pogodak. Badovinac je bio nemoćan (1:0). Pokušali su odmah preko Minića i Pajčina pravnici da izjednače rezultat, međutim defanzivni igrači dobro su odradili svoj posao, te su njihovi šutevi izblokirani. Usledio je period utakmice bez konkretnijih prilika. Obe ekipe čekale su svoju šansu nakon grešaka protivnika i prvi su je dočekali futsaleri Singidunuma. Ranković je snažno šutirao sa distance, međutim bio je neprecizan. Nekoliko olako izgubljenih lopti nakon te prilike, navelo je tim Singidunuma da zatraži tajm-aut u petnaestom minutu. Predah im je prijao i u prve dve akcije nakon odmora pripretili su preko Todorovića i Rankovića. Do promene rezultata i nakon tih šansi ipak nije došlo. Neiskorišćene napade kaznila je ,,Victoria” u sedamnaestom minutu. Na asistenciju Radovića, dvostruki strelac iz polufinalnog duela sa železničarima, Brkić, nastavio je svoj golgeterski niz i predriblavši golmana Singidunuma, izjednačio je rezultat (1:1). Do poluvremena nije bilo ozbiljnijih prilika za promenu rezultata, zatražili su na trideset sekundi do kraja pravnici i tajm-aut, a poslednji šut u ovom delu uputio je Minić, šutiravši pravo u golmana. Na poluvreme otišlo se nerešenim rezultatom 1:1.

Drugih dvadeset minuta otvorili su futsaleri Singidunuma krenuvši sa centra. Prvu priliku da vrate vođstvo imali su preko svog najboljeg igrača, međutim Srdanović je bio sebičan i želeo je da sam završi jednu od kontri, iako je imao saigrača u boljoj poziciji. Usledio je period igre u kojem su oba tima pokušavala da preskaču igru i svoje saigrače tražili su dugim loptama. To nije rezultovalo prilikama ni za jednu od ekipa, te su ubzo od toga odustali i ponovo spustili loptu na parket. Čvrsta odbrana ,,Victorie” popustila je u sedmom minutu. Pajčin je grubo startovao na desnoj strani terena i dobio žuti karton. Slobodan udarac izveo je sa deset metara snažno Todorović, lopta je prošla pored Brkića u živom zidu, golman Badovinac nije stigao da reaguje i na semaforu je ponovo stajalo vođstvo Singidunuma (2:1). Izblokirani šutevi Minića bili su sve što je u tim trenucima ,,Victoria” uspela da uradi. Kontrolisali su situaciju na parketu igrači Singidunuma gotovo puna tri minuta nakon tog gola, a onda su zatražili i kratak predah. Nakon tajm-auta, krenula je ,,Victoria” po izjednačenje. Izgledala je ekipa Singidunuma pogubljeno nakon te pauze i za samo dva minuta dopustila je protivnicima da čak četiri puta šutiraju. Na njihovu sreću, golman Mijailović bio je raspoložen. Šanse za ,,Victoriu” nastavile su da se ređaju iz minuta u minut. Pokušavali su Ristanović, Minić i Brkić sa svih delova terena, ali do promene rezultata nije došlo. U osamnaestom minutu zatražila je ,,Victoria” tajm-aut. Izašao je golman Badovinac i krenuli su u napad sa igračem više. Brojčana prednost u polju, donela je ubrzo i rezultat. Brkić se ovoga puta našao u ulozi asistenta, šutirao je Fric, a golman Singidunuma Mijailović, iako je bio blizu, nije uspeo da zaustavi njegov udarac (2:2). Do kraja susreta nije bilo prilika za promenu rezultata i otišlo se u penal seriju.

Sa iščekivanjem penal-serije rasla je i napetost, kako na terenu tako i na tribinama. Sudije su odlučile da prvi šutiraju igrači Singidunuma. Postavio je Jovanović loptu na crtu i pogodio. Na 1:1 poravnao je sigurni Brkić. Usledio je udarac Srdanovića. Glavni faktor Singidunuma u ovogodišnjoj ligi podlegao je pritisku i poslao je loptu preko gola, na oduševljenje navijača ,,Victorie”. Oduševljenje navijača bilo je još veće kada ih je Fric doveo u prednost golom za 2:1. Golović je morao da pogodi ne bi li se serija nastavila. To je i učinio i izjednačio na 2:2, međutim imala je ,,Victoria” još jednu meč loptu. Na crtu izašao je Minić, šutirao snažno, ali se Mijailović dobro postavio i odbranio njegov udarac, održavši tako svoj tim u borbi za pehar. Sledeća dva izvođača bila su precizna. Za Singidunum Ranković – za ,,Victoriu” Ristanović. Svakim novim udarcem, drama je sve više rasla. Novi izvođač za Singidunum bio je strelac iz slobodnog udarca, Todorović. Ispostavilo se da je precizniji iz daljine – golman je zaustavio njegov udarac. Ponovo je ,,Victoria” dobila priliku za pobedu. ,,Krivac” za drugi gol, Pajčin, potvrdio je da mu nije bio dan, promašivši čitav gol. Vođstvo Singidunumu doneo je Đogo, i tim ,,Victorie” našao se u problemu. Petrović je šutirao za izjednačenje, Mijailović je pogodio stranu i odbranio, donevši svom timu pobedu i vrativši im titulu nakon jedne sezone pauze. Konačan rezultat, uključujući i penale, bio je 6:5 za Singidunum.