Popović trojkom doneo drugu pobedu SUUB-u

10

U istorijskoj utakmici između Univerzitetskog sportskog saveza Beograda i Sportskog udruženja Univerziteta u Beogradu, a u okviru Međuuniverzitetskog takmičenja, pobedu su odneli košarkaši SUUB-a rezultatom 80:79 (24:27, 19:18, 22:19, 15:15). Podjednako kvalitetne ekipe pruzile su odličnu partiju, pa je vrlo neizvesnu utakmicu rešio Popović pogotkom van linije 6,75 i to samo pet sekundi pre kraja.

Utakmica je otvorena poenima Popovića, koji je tako ekipi SUUB-a doneo početno vođstvo. Ipak, uzvratio je USSB preko Babovića, koji je vezao dve trojke. Košarkaši USSB-a forsirali su šut za tri poena,  a pored Babovića precizan je bio i Ćosić. Sredinom deonice ušli su u bonus, a ekipa SUUB-a uspešno je realizovala slobodna bacanja (6/8). Ipak, četiri minuta pre kraja četvrtine USSB je imao deset poena prednosti (19:9), pa je tim SUUB-a bio prinuđen da zatraži tajm-aut. Nakon povratka na teren, Jakšić je pogodio sa linije 6,75, pa su do kraja kvartala, poenima Milosavljevića, Pejčinovića  i Radosavljevića uspeli da  smanje zaostatak na samo tri poena (24:27).

20170505_121410

Nakon samo tri minuta igre u drugom periodu, obe ekipe su, usled čvrste odbrane, ušle  u bonus. Tim USSB-a je i dalje služio šut za tri poena, pogađali su redom Milošević, Ćosić i Vorkapić. Sa druge strane, košarkaši SUUB-a bili su polovični sa linije penala, ali to su nadoknađivali odličnim šutem za dva poena, pri čemu su se najviše istakli Cucić i Popović. Uz odličnu skok igru SUUB-ovci su uspevali i da pokupe sopstvene promasaje iz igre a potom i dođu do poena. Čitava deonica protekla je u potpuno izjednačenoj igri, ali su momci iz USSB-a trojkom Miloševića došli do nove prednosti i na odmor otišli sa dva poena prednosti (45:43).

Trojkom Ćosića otvoren je treći kvartal, a pridružio mu se i Tomović, pa su USSB-ovci povećali svoju prednost (58:54). Usledila je tehnička greška za Babovića, a Jakšić je uspešno realizovao slobodna bacanja. Prednost je bila na strani USSB-a sve do poslednjih minuta, kada su SUUB-ovci popravili igru u odbrani i kontrolisali skok, pri čemu se najviše istakao Popović. Dve dobre akcije vezao je Radosavljević, najpre je pogodio ispod koša, da bi već i sledećem napadu ukrao loptu, što je iskoristio Bogdanović i poentirao za dva poena. Na samom kraju četvrtine minimalna prednost je bila na strani SUUB-a (65:64).

1494084144808

Mini-serijom od 5:0 košarkaši USSB-a povratili su prednost u poslednjoj deonici, a precizni si bili Tanasković i Okuka. Blagi pad u igri SUUB-a prekinuo je Pejčinović pogotkom sa poludistance, nakon tri minuta igre. Košarkašima USSB-a je sredinom deonice praktično stao šut za tri poena (2/7), što su njihovi protivnici umeli da iskoriste, pa su trojkom Popovića došli do izjednačenja (72:72). Do kraja utakmice minimalna prednost se smenjivala na obe strane. Babović je bio gotovo nepogrešiv u ovom periodu,pa su njegovim poenima sa linije penala USSB-ovci došli do dva poena prednosti (79:77). U poslednjem napadu za ekipu SUUB-a lopta se nalazila u rukama Popovića, koji je  šutem van linije 6.75, samo pet sekundi pre kraja utakmice, rešio pitanje pobednika (80:79).

1494084181659

Najefikasniji igrač utakmice bio je upravo Popović,koji je zabeležio 24 poena, a pratio ga je Babović sa 19.

Košarkaškaš ekipe SUUB, Ivan Popović, istakao je zadovoljstvo igrom svoje ekipe, ali i pohvalio protivnike: “Iskreno, nisam skoro imao ovako neizvesnu utakmicu, bio je egal svih 40 minuta. Jako sam zadovoljan kako smo odigrali utakmicu, protiv protivnika koji je bio neverovatan. To je ekipa koja je sastavljena od mnogo prvoligaša i slobodno mogu reći da je utakmica bila na prvoligaškom nivou. Čestitao bih svojim saigračima na trudu i dobroj igri, ali i protivnicima na fer i korektnoj igri”, završio je Popović.

Nakon prvog vikenda, u okviru Međuuniverzitetske lige i kvalifikacija za Evropsko prvenstvo, ekipa SUUB-a ima maksimalan učinak od dve pobede, dok su košarkaši USSB-a zabeležili pobedu i poraz.

Prethodni tekstUSSB moćno protiv Novog Sada
Naredni tekstPravnici prvi finalisti
Student novinarstva na Fakultetu politickih nauka. Želja mi je da se bavim isključivo sportskim novinarstvom, a san mi je da izveštavam sa Svetskog prvenstva u fudbalu.