Poljoprivrednici lako do pobede protiv Arhitekata

317

Drugi nedeljni meč u “Vizuri” nije doneo mnogo uzbuđenja za ljubitelje košarke. U duelu košarkaša Poljoprivrednog fakulteta i Arhitektonskog fakulteta, domaćini iz Zemuna kontrolisali su sve vreme utakmicu i na kraju bez većih problema stigli do nove pobede. Konačan rezultat bio je 78:57 (20:13, 12:9, 21:19, 25:16) za poljoprivrednike, a najefikasniji bili su Popović i Eraković sa po 17 poena.

Meč je otvorio arhitekta Milenković, pogotkom za dva poena, ali su poljoprivrednici u naredna tri svoja napada, dva puta preko Popovića i jednom preko Erakovića, pogodili trojke. U međuvremenu, za arhitekte precizni su bili Gajić i Jovanović (9:8). Promašaji Gajića i Milenkovića u nastavku kod arhitekata, iskorišćeni su sa druge strane, a koševe su dali Đurić i Bojović. Do kraja četvrtine i poljoprivrednici su krenuli da greše, izgubili su dve lopte, a dva poena i bacanje za arhitekte dao je Milenković. Rezultat na kraju prve četvrtine bio je 20:13 za Zemunce.

Nakon otvaranja meča bez greške, domaćini nisu tako dobro otvorili i drugu četvrtinu. Bojović je promašio oba slobodna bacanja. Obe ekipe su promašivale i gubile lopte u nekoliko uvodnih minuta druge četvrtine, da bi to prekinuo Gajić sa dva poena u korist Arhitektonskog. Na scenu nakon toga ponovo stupaju poljoprivrednici. Usledile su blokade od strane Bojovića, Krstića i Koračeva. Arhitekte nisu uspevale da smanje razliku, a nakon ofanzivnog skoka Popović je upisao još dva poena (26:16). Pred kraj poluvremena, igrači oba tima ponovo su počeli da pogađaju; još četiri poena postigo je Popović uz jednu asistenciju, a za arhitekte je Gašić sa četiri poena pokazao da je najraspoloženiji u svom timu. Na poluvreme se otišlo sa +10 u korist poljoprivrednika (32:22).

Treća četvrtina donela je veliku borbu, a arhitekte su po svaku cenu želele da smanje razliku. Uspeli su prvi da postignu poene u drugom poluvremenu i smanje na jednocifrenu razliku, nakon što je loptu ukrao Milenković i asistirao Gajiću (32:25). Milenković je pogodio i trojku, ali je usledilo osam poena za redom domaćih i razlika je ponovo bila dvocifrena (39:28). Najzaslužniji za tu seriju bio je Bojović sa ukradenom loptom, asistencijom i dva poena. Arhitekte se nisu predavale i Milenković, koji je uz Gašića bio najraspoloženiji kod gostiju, uspeva da postigne još četiri poena. Tada se na parket vraća Popović za poljoprivrednike i postiže novu trojku, a odmah potom zabeležio je i asistenciju i još dva poena (49:37). Razlika se do kraja četvrtine nije menjala, igralo se koš za koš i u poslednji period ušlo se rezultatom 53:41.

Poslednja četvrtina počela je isto kao što je treća završena. Pogađali su i jedni i drugi, ali onda su usledila dva napada koja su prelomila utakmicu. Prvo je Krstić u poslednjoj sekundi napada pogodio trojku sa skoro pola terena, a potom je i uhvatio ofanzivni skok, asistirao, a Popović zakucao preko defanzivaca arhitektonskog (60:45). Seriju domaćina od 12:0 prekinuo je tajmaut (67:45). Do kraja su oba tima igrala rasterećeno i većina napada je završavana poenima. Utakmica je završena rezultatom 78:57 za poljoprivrednike.
“Zadovoljan sam angažovanjem ekipe. Nismo podcenili arhitekte, iako su oni ekipa iz donjeg dela tabele. Igrali smo agresivno u odbrani i prelomili smo utakmicu dobrim šutem za tri poena” – izjavio je nakon pobede Ivan Popović, MVP utakmice.

Prethodni tekst1 na 1 sa Nenadićem: Tiha voda breg roni