Poljoprivrednice skokovima došle do pobede!

358

U poslednjoj utakmici šestog vikenda Lige Univerziteta u Beogradu košarkašice Poljoprivrednog fakulteta pobedile su ekipu Fakulteta za sport i fizičko vaspitanje rezultatom 44:40 (15:9, 13:10, 5:6, 11:15). Poljoprivrednice su do četvrte pobede u sezoni došle pre svega zahvaljujući odbrani i velikom broju skokova, iako su procenti šuta za jedan i dva poena bili daleko na strani ekipe FSFV-a.

Večernji duel u hali ,,Radivoj Korać” otvorio je tandem FSFV-a Divjak-Baković, poentiravši za dva. Na drugoj strani poravnala je Spajićeva na asistenciju Žujevićeve, nagovestivši efikasan duel. Sledećih nekoliko akcija oba tima ipak nije završeno poenima, da bi sredinom deonice Spajićeva i Jakovljevićeva dovele Poljoprivredni u vođstvo od četriri razlike. Pokušala je Bakovićeva trojkom da smanji zaostatak svog tima, međutim i na drugoj strani iz daljine pogodila je Žujevićeva, sačuvavši razliku. Ipak su na tri minuta do kraja četvrtine uspele košarkašice FSFV-a da dođu do izjednačenja. Eror je bila precizna oba puta sa linije slobodnih bacanja, da bi potom iskoristila i ,,no-look pass” koji joj je poslala Divjak (9:9). Poslednja tri minuta četvrtine obeležile su vicešampionke iz prošle sezone. Seriju je započela polovičnim bacanjima Spajićeva, nastavila Vidojevićeva poenima iz ofanzivnog skoka, a nakon promašaja na drugoj strani za tri Bakovićeve i Divjak, tačku na prvu četvtinu stavila je Žujevićeva, svojom drugom trojkom za 15:9.

I drugih osam minuta otvorili su poeni FSFV-a. Ovaj put Bakovićeva i Divjak zamenile su uloge, te je druga došla do poena. Na drugoj strani, pogodila je Mladenovićeva nakon novog ofanzivnog skoka poljoprivrednica, nedozvolivši protivnicama da se rezultatski primaknu. Skok, koji se kasnije ispostavio kao odlučujići faktor duela, obeležio je drugu četvrtinu. Čak pet uhvaćenih lopti, što u napadu što u odbrani, imale su poljoprivrednice sredinom deonice, dozvolivši samo jedan poen ekipi FSFV-a sa linije penala. Nakon tajm-auta sredinom četvrtine nastavile su poljoprivrednice da nižu poene i skokove, dok pokušaji Divjak za tri nikako nisu uspevali da pronađu put do koša. Ono što Divjakovoj nije pošlo za rukom, uspela je Civrićeva na asistenciju Žujevićeve, postavivši trojkom konačan rezultat prvog poluvremena od 28:19 u korist Poljoprivrednog fakulteta.

Nikolina Aksentijević 11

Treća četvrtina donela je nešto agresivniju igru obe ekipe iz čega je useldio i mali broj poena. Odbrana FSFV-a počela je da zaustavlja napade poljoprivrednica, a Divjak je došla do svoje treće blokade na utakmici. Poljoprivredni je prve poene nakon duge pauze postigao preko Jakovljevićeve u šestom minutu, dok su na drugoj strani Bakovićeva i Divjak pogodile po jedno slobodno bacanje. U odlučujuću četvrtinu ušlo se sa vođstvom poljoprivrednica od 33:25.

Blokade   /  4

Poslednji kvartal protekao je u pokušajima FSFV-a da se vrati u utakmicu. ,,Udare” Bakovićeve i Eror neutralisala je sa pet poena Spajićeva, i na tajm-aut na tri minuta do kraja otišlo se sa vođstvom Poljoprivrednica od pet razlike (40:35). Po povratku na parket usledili su novi poeni tandema Baković-Divjak, koji su uneli neizvesnost u poslednja dva minuta, međutim ponovo je Mladenovićeva poentirala za 42:40. Imale su igračice FSFV-a tridesetak sekundi, za produžetak ili eventualni preokret, međutim već vidno umorna i povređena Divjak izgubila je loptu, što je Spajićeva iskoristila postavivši konačan rezultat od 44:40.

U pobedničkoj ekipi Poljoprivrednog fakulteta Gordana Spajić i Marina Žujević postigle su dvocifren broj poena. Spajićeva je ubacila 14 poena, uz četiri skoka, dve asistencije i jednu ukradenu loptu, dok je Žujevićeva dala 11, uz sedam asistencija, šest skokova i dve ukradene lopte. Na drugoj strani, u redovima FSFV-a Divjak je postigla 16 poena, Bakovićeva 13, a istakla se i Aleksandra Eror sa osam poena uz samo jedan promašen šut iz igre.

Marina Žujević iz ekipe Poljoprivrednog fakulteta, prokomentarisala je utakmicu za naš sajt: ,,Čestitam ekipi Difa na borbi i trudu. Utakmica je bila dobra. Nadam se da će im se povređena devojka što pre oporaviti. Čestitam mom timu na pobedi. Ovo je bila jedna od najboljih utakmica koje smo odigrali i nadam se da ćemo ovako nastaviti. Hvala navijačima na podršci”, izjavila je plejmejkerka Poljoprivrednog fakulteta.