Poljoprivredni rutinski slavio protiv fizičke hemije

457

Košarkaši Poljoprivrednog fakulteta su rutinski savladali igrače Fakulteta za fizičku hemiju rezultatom 76:44 (20:9, 20:8, 20:10, 16:17) u okviru devetog kola košarkaške Lige Univerziteta u Beogradu. Na meču koji je odigran ovg vikenda u sportskoj hali Radivoj Korać, svojom igrom se istakao košarkaš Poljoprivrednog fakulteta Ristić sa 27 postignutih poena. U redovima FFH-a najefikasniji je bio Gambiroža sa 18 poena.

Meč su otvorili poljoprivrednici košem za tri poena, nakon čega su im potivnici uzvratili istom merom (3:3). Ristić je ponovo bio precizan sa linije trojki čime je započeo niz koševa njegove ekipe. Usled napada poljoprivrednika, hemičari  nisu bili dovoljno čvrsti u odbrani, pa su Vasić i Milojković sa lakoćom povećali prednost na 10:3. U narednim napadima FFH-ovci vođeni prethodnim iskustvom i izuzetno jakom odbranom protivnika, sreću su isporobavali trojkama. Do kraja četvrtine oni su iz šest pokušaja uspeli da pribeleže svega dva koša za tri poena(14:9) , dok su daleko manje sreće imali u reketu protivnika gde nisu uspeli da upišu nijedan poen. Sa druge strane poljoprivrednici su nastavili svoj niz i do kraja prvog dela došli do dvocifrene prednosti (20:9).

Milojković Đ.
Drugi deo meča su otvorili Mitić i Ristić, povećavajući prednost svoje ekipe (24:9). Na to su se u narednim napadima, nadovezali Todorović i Opačić beleživši nove pone. U jednom od retkih kontranapada igrač fizičke hemije Šekularac je pogodio za dva poena i time povećao rezultat svoje ekipe po prvi put od prve čevrtine (27:11), a nakon toga je i Gambiroža upisao još  jednu trojku.  Hemičari su ponovo posustali dopuštajući suparnicima da iz minuta u minut povećavaju rezultat u svoju korist, da bi po isteku prvog poluvremena imali prednost od 23 poena (40:17).

Ništa bolju igru nisu igrači fizičke hemije pokazali ni u trećem delu. Njihov centar Gambiroža se tokom četvrine istakao postigavši sedam poena od deset poena svog tima u ovom periodu. Košarkaši Poljoprivrednog fakulteta, već tradicionalno su postigli 20 poena za osam minuta (60:27). Ovakvom rezultatu i igri, svakako je doprineo manjak igrača na klupi Fakulteta za fizičku hemiju, svega njih šest se pojavilo ovog vikenda, dok su poljoprivrednici imali znatno veći broj  izmena, a samim tim i postizali veći broj poena.