Poljoprivredni posle preokreta do sva tri boda

35

Puno golova i zanimljivu utakmicu videli smo u hali Rakovica u okviru trećeg kola lige Sportskog udruženja Univerziteta u Beogradu, a futsaleri Poljoprivrednog fakulteta izašli su kao pobednici u susretu sa kolegama sa Učiteljskog fakulteta 4:2 ( 2:1) .

U prvom minutu utakmice učitelji su imali priliku da postignu pogodak nakon indirektnog udarca, koji je dosuđen zbog loše komunikacije futsalera Poljoprivrednog. Međutim, Blanuša je pogodio živi zid.  Dobro su učitelji otvorili utakmicu  i već trećem minutu posle kornera došli su do prednosti. Grba je centrirao, a Blanuša se našao sam u kaznenom prostoru i na prazan gol je postigao pogodak za vođstvo svog tima (0:1). Nakon primljenog gola, futsaleri Poljoprivrednog su počeli da pružaju bolju igru i bivaju znatno opasniji po gol protivnika. Prvu veliku šansu za poljoprivrednike imao je Simčević, koij je izašao sam na golmana, ali je pogodio stativu. Nakon toga se u prilici našao Marić, no njegov solo prodor nije krunisan golom. Ipak u sledećoj akciji futsaleri Poljoprivrednog fakulteta su došli do izjednačenja. Posle pravovremenog pasa Banjaca na loptu je naleteo  Marić i snažnim udarcem špicem zatresao mrežu učitelja (1:1). Za potpuni preokret i vođstvo Poljoprivrednog pobrinuo se raspoloženi Marić minut pre kraja prvog dela igre – 2:1.

učitelji

Nastavak igre doneo je još zanimljivog futsala i puno prilika na obe strane. Prvi su zapretili  poljoprivrednici – Marić je pokušao sa 12 metara, ali nedovoljno precizno. Usledio je odgovor Učiteljskog fakulteta i to ponovo nakon prekida. Grba je poslao snažnu loptu u kazneni prostor, a Stanković je postavio nogu i loptu sproveo u gol za novo izjednačenje na utakmici – 2:2.  Nije dugo trajala radost učitelja, tri minuta kasnije usledila je možda i najlepša akicja na meču – Milić je dobio loptu kod protivničkog kornera, dodao je do Pičanina, on je prosledio pas do  Milivojevića,  koji je rutinski doneo novo vođstvo Poljoprivrednom fakultetu. Pokušali su učitelji da se vrate u meč, međutim nisu uspevali da nametnu svoju igru i stvore izlgdene šanse za izjednačenje. Konačnih 4:2 postavio je u 40. minutu Đorđević.

Kapiten pobedničkog tima, Kosta Banjac po završetku utakmice istakao je da je malobrojna publika u Rakovici imala šta da vidi.

„Vrlo uzbudljiva utakmica. Prvo poluvreme je bilo dinamičnije bili smo bolji u prvih desetak minuta, posle toga su oni preuzeli inicijativu, ali smo mi dali vrlo bitan gol na kraju prvog poluvremena. U drugom poluvremenu smo dodali gas i i zasluženo pobedili. Stvarno dobra, dinamična utakmica sa puno golova“, istakao je Banjac.

Prethodni tekstTuristi slomil otpor Železničara
Naredni tekstMatematičari nastavili pobednički niz

Studiram novinarstvo na Fakultetu politickih nauka. Obozavam plemenitu igru – poznatu kao fudbal od kad znam za sebe. Zelja mi je da postanem sportski novinar i da izvestavam sa utakmica Crvene zvezde u Ligi sampiona.