Politehničari prejaki za železničare

89

Ekipa Beogradske politehnike salvadala je tim Visoke železničke škole rezultatom 57:39 (18:7, 14:8, 13:13, 12:11) u poslednjem meču osmog vikenda USSB lige. Politehnika je stekla prednost na početku meča koju železničari nisu uspeli da ozbiljnije ugroze u nastavku utakmice.

Politehničari su od samog početka nametnuli svoj ritam. Serijom 10:4 su se odvojili, a prednjačili su Krstić i Jovulov svojim poenima, dok je Pavlović imao zadatak da razigrava ostatak ekipe. Politehnika je odlično šutirala iz igre u prvoj deonici (8/12), ali je i odbrana bila na visokom nivou. Železnička nije imala kontinuitet u napadu, a defanzivni skok je bio veoma problematičan (samo jedan u prvoj četvrtini). To su njihovi protivnici znali da iskoriste i već na kraju uvodnog perioda je bilo plus 11 u korist Beogradske politehnike (18:7).

Na početku druge deonice su igrači Politehnike uspeli da naprave novu seriju 6:2. Problemi u napadu Železničke su se nastavili, Popović i Tanasković su postigli četiri poena u prvih pet minuta druge četvrtine za ovu ekipu. Na drugoj strani je situacija bila nešto bolja. Iako su igrali dobru odbranu, politehničari su se mučili sa izgubljenim loptama u ovom periodu, kojih je bilo šest. Ipak, ovo su uspeli da nadoknade jako dobrim šutom (6/7), pa je razlika samo rasla. Visoka železčka je ponovo imala problema sa skokom. U ovoj četvrtini su imali dva defanzivna skoka, a ukupno tri u prvom poluvremenu. Trajković i Vranić su postigli još četiri poena za železničare, a rezultat na poluvremenu je bio 32:15.

Treći period je bio dosta izjednačeniji u odnosu na prvo poluvreme. Ekipe su igrale koš za koš, a železničari su iskontrolisali skok. Politehnika je došla do plus 21 (41:20) posle prodora Zornića, ali je Železnička uspela da smanji ovaj zaostatak do kraja treće četvrtine. Ponovo su politehničari imali problem sa izgubljenim loptama (sedam u ovom periodu), a to je jedan od razloga što razlika nije bila i veća. Na 20 sekundi do kraja treče četvrtine je bilo 45:25 za Politehniku, ali je Trajković trojkom posle dobre akcije smanjio na minus 17 (45:28) u poslednjoj sekundi.

U poslednjoj četvrtini  Beogradska politehnika održavali je prednost u odnosu na protivnika.  Lemajić je bio najproduktivniji u ovom periodu za politehničare, zabeleživši šest poena, asistirajući još dva puta. Upravo je ovaj igrač doneo novih 20 poena prednosti posle pogotka za dva poena (50:30). Na drugoj strani su železničari popravili šut iz igre, pogodivši pet puta iz osam pokušaja. Ovaj period je protekao dosta mirno, nije bilo velike borbe. O tome govori i podatak da su ekipe imale kombinovano samo dva slobodna bacanja u ovom periodu. Poenima Jovulova posle pik-en-rola sa Zornićem postavljen je konačan rezultat 57:39.

Kod politehničara su se istakli Jovulov sa 17 poena i sedam skokova i Lemajoć sa 16 poena, pet skokova i četiri asistencije. U poraženom sastavu je Trajković zabeležio 15 koševa.

Lemajić je kao predvodnika ekipe Beogradske politehnike istakao da je zadovoljan pobedom, i smatra da je njegova ekipa odigrala dobru utakmicu. „Čestitam svojim momcima na dobroj igri i pobedi. Protivnik je takođe odigrao dobar meč, nadam se da ćemo nastaviti sa dobrim igrama. Zadovoljni smo pobedom i nadam se da ćemo tako nastaviti“, završio je košarkaš politehnike.