Policija uhapsila pravnike

174

U okviru trećeg kola USSB lige za košarkaše odigrana je u sali Žarkovo utakmica između Kriminalističko policijske akademije i Fakulteta za poslovne studije i pravo, završena u korist polcajaca 51:44 (9:8, 15:16, 11:8, 16:12).

Tokom cele utakmice košarkaši obe ekipe igrali su izjednačeno i oslanjali se na šut sa distance. Prve poene u početnoj četvrtini za policajce postigli su Grujica i Ilić šutevima za tri i doveli svoju ekipu u prednost (6:2). Posle ovog početnog naleta KPA, pravnici su uspeli da skupe redove i odgovore dobrim potezima na oba kraja parketa. Bili su sigurniji u skoku, a počeli su i da pogađaju. Po poenima je prednjačio Drašković u timu FPSP-a, ali je imao i pomoć Andrejevića i Čaline. Do kraja prve četvrtine, policajci nisu uspeli da nametnu svoju igru, pa su pred odmor imali poen prednosti (9:8).

Druga četvrtina meča bila je znatno aktivnija na obe strane. Ekipa FPSP-a dolazi u prednost trojkom Bajčetića  (13:11). Ovog puta protivnički tim nije imao odgovor i odlazi na tajm-aut. Posle pauze pravnici ulaze znatno agresivnije u igru i upisuju svoj niz od devet poena uigranom akcijom Bajčetića i Draškovića. Uz bolju igru u odbrani i efikasniji napad pravnici su zasluženo dobili ovaj period igre rezultatom  (16:15), a na poluvremenu je bilo nerešeno, 24:24.

Trbojević je otvorio drugo poluvreme pogotkom za tri poena za KPA, a potom je Ilić pogodio dva penala za plus pet (29:24). Na strain FPSP-a nije bilo preterano raspoloženih igrača, budući da nisu uspeli da pogode šuteve za dva, kao i slobodna bacanja. Treća deonica je do kraja bila neizvesna, nijedna ekipa nije uspela da se odvoji previše. Vođena je bitka za svaku loptu, a odbrane su bile na visokom nivou. Takva situacija na terenu se oslikala i na semaforu, pa je KPA imala prednost od tri poena pred ulazak u odlučujući deo meča (35:32).

Zagrađanin

Iako je KPA imala prednost, to nije previše omelo pravnike. Popović je na početku poslednje četvrtine vratio rezultat u egal trojkom (35:35). Ovo je bila prilika da Fakultet za pravo preokrene meč, ali to nije uspeo. Ilić je vratio trojku, a potom pogodio i za dva poena. Na to se nadovezao Grujica pogodivši van linije 6,75 što je donelo osam poena prednosti policajcima (43:35). Od tog momenta su momci sa KPA igrali veoma sigurno, održavajući prednost. Nisu dopuštali timu Fakulteta za poslovne studije I pravo da se ozbiljnije približi. Bio je KPA siguran u svom reketu, a to je rezultovalo konačnim trijumfom 51:44.