Policajke ubedljivo do prvih bodova

128

Odbojkašice Kriminalističko-policijske akademije ostvarile su pobedu u svom prvom nastupu u ovogodišnjoj Univerzitetskoj ligi. Pobeđena je ekipa Visoke škole za informacione i komunikacione tehnologije, a rezultat je bio 2:0 (25:12, 25:9).

U prvom setu uigranije odbojkašice KPA nadigrale su protivnice u svim elementima igre. U igri ekipe IKT-a nije funkcionsao prijem što je rezultiralo slabom realizacijom napada. Sve to dovelo je do ubedljivog vođstva Policajki koje ovaj set osvajaju rezultatom 25:12.

10 Vuković I.

Drugi set počeo je ujednačenijom igrom, neznatna prednost od poen-dva postojala je do rezultata 7:6 za ekipu KPA. Od tog trenutka KPA podiže nivo svoje igre i pravi seriju od 4:0. Dok su sa druge strane odbojkašice Visoke IKT škole ponovo počele da greše, prijem je bio pomeren pa su lopte iz napada najčešće završavale u mreži ili autu. Kako je set odmicao prednost Policajki je bivala sve veća, nizali su se poeni na konto ekipe KPA i Stankovićeva asom stavlja tačku na ovaj meč. Rezultat u drugom setu je bio 25:9.
Stiče se utisak da je rezultat zavisio od igre samo jedne ekipe, i to ekipe KPA. Svojom dobrom igrom su osvajale poene iz napada, a dobrim servisima poremetile stabilnost u igri protivnika. Nisu mnogo ni grešile, pa ni na taj način nisu prepustile protivnicama veliki broj poena.

Na kraju utakmice Ana Anđelković, libero ekipe Kriminalističko-policijske akademije, bila je i više nego zadovoljna učinkom svog tima:
„Prvi put igramo utakmicu za ovu ligu sa Univerzitetom i smatramo da zaslužujemo da pređemo u viši rang zato što mislimo da imamo kvaliteta. Utakmica kao utakmica je dobro prošla, što rezultat sam govori.“