Pobeda Vojne u poslednjim sekundama

53

Momci sa Vojne akademije su odneli pobedu nad Pravnim fakultetom ,,Univerziteta Union”. Trijumfovali su rezultatom 52:50 (10:20, 18:9, 12:6, 15:12). Ova vrlo zanimljiva i do kraja neizvesna utakmica rešena je svega trideset sekundi pre kraja meča.

Akademija je bolje otvorila meč, vezala je nekoliko poena. Međutim već sredinom četvrtine momci sa Pravnog fakulteta ,,Univerziteta Union” su konsolidovali svoje redove i napravili seriju od deset nula predvođeni vrlo raspoloženim Nedeljkovićem, koji je na ovoj utakmici postigao 9 poena i podelio 6 asistencija. U tom momentu, ,,Univerzitet union” vodio je rezultatom 16:7. Vojnici su seriju protivnika prekinuli tajmautom. Nakon toga, pogodili su jednu trojku. Ubrzo, četvrtina je bila gotova, a na semaforu je pisalo 20:10 u korist pravnika.

Drugu četvrtinu su znatno bolje odigrali vojnici. Strplivi su bili u napadu, kontrolisali skok u odbrani, a sve to je krunisao fenomenalni Dobranić, koji je sredinom ove četvrtine vezao 11 uzastopnih poena, od kojih je čak tri puta pogađao van linije 6,75. Na semaforu je bio nerešen rezultat – 26:26. Pomalo zbunjeni, momci sa Union-a pogodili su bitnu trojku pred sam kraj  četvrtine koja im je omogućila da na poluvreme odu sa rezultatskom prednošću – 29:28.

Treća deonica započeta je serijom promašaja i izgubljenim loptama i na jednoj i na drugoj strani terena. Vidno nervozni, oba tima su pomalo brzopleto završavali napade. Ipak, momci sa akademije su bili bolji. Nekoliko puta u ovoj deonici poentirali su za dva poena, te je ova četvrtina i završena rezultatom 40:35 u njihovu korist.

Poslednju četvrtinu je otvorio Novosel, koji je na samom početku vezao bitne poene za ,,Univerzitet Union”. Na taj način smanjio je prednost Vojne akademije na 40:39. To je ulilo gomilu samopouzdanja pravnicima, koji su iskoristili neke greške i pogađali ,,lake poene”. Nakon tajmauta koji je tražila klupa Vojne akademije, košarkaši sa Dedinja su se poenima Račića koji je dva uzastopna napada pogodio važne koševe vratili na pristojan razmak. Rezultat je bio 46:41 i tada su svi pomislili da je meč završen. Međutim, momci sa Pravnog fakulteta  su vezali dve trojke i mini serijom od 6:0 u potpunosti se vratili u meč. Neko vreme igralo se koš za koš, a ključni detalj se desio 30 sekundi pre kraja kada je Milanović sjajnim solo prodorom položio loptu za konačan rezultat – Vojna akademija 52:50 Pravni fakultet ,,Univerzitet Union”.

U pobedničkoj ekipi najzapaženiji je bio Dobranić koji je postigao 23 poena, 4 skoka i 3 asistencije. Na drugoj strani sa 13 poena najefikasniji je bio Novosel.

Junak utakmice, strelac poslednjeg koša Milanović izjavio je da je srećan zbog pobede i da su zbog toga došli:,, Kao najstariji igrač bilo je na meni da uzmem poslednji šut. U pojedinim trenucima nismo imali pravi odgovor na njihovu zonsku odbranu, ali bitno je na kraju da smo slavili ”.