Pobeda Stomatološkog, preokret za 120 sekundi

109

U prvom kolu Druge studentske futsal lige Stomatološki fakultet savladao je Šumarski fakultet 4:3 (2:1). Utakmica je odigrana u POSCO Areni na Carevoj Ćupriji.

Već u prvih deset minuta viđena su tri gola. Stomatolozi su brzo stigli do prednosti od 2:0 golovima Vlajića i Dragovića. Ipak, već na polovini prvog poluvremena Šumare je u igru vratio Savić.

Desetak gledalaca u narednih nekoliko minuta nije videlo previše šansi, ali je tempo meča bio na visokom nivou. U završnici ovog dela igre, Šumarski je nakon šestog faula Stomatološkog imao priliku da sa penala dođe do izjednačenja. Najstrožu kaznu izveo je Mijailović, ali je Vulović odbranom sačuvao svoju mrežu.

Na startu drugog poluvremena, Stomatolozi su šutevima Cvetkovića i Dragovića prvi pripretili golu protivnika.

U 26. minutu Šumarski je golom Stankovića stigao do izjednačenja. Do totalnog preokreta je moglo doći već u sledećem napadu kada je nakon kornera i šuta Balovića lopta pogodila stativu.

Šumari su bolju igru krunisali devet minuta pre kraja meča. Stanković se izborio za loptu na svojoj polovini, odigrao dupli pas sa Savićem i udarcem po zemlji doveo svoj tim do prednosti od 3:2.

Da će završnica ovog duela biti uzbudljiva moglo se naslutiti nakon dobrih prilika Dragovića i Stojanovića, te prečke Savića sa druge strane.

Stomatolozi su u poslednja dva minuta uspeli da dođu do nove prednosti, ovog puta konačne. Najpre je Stojanović šutem iz daljine poravnao rezultat, da bi u poslednjim sekundama Dragović nakon pasa Stojanovića svom timu uspeo da donese pobedu.

Druga Studentska futsal liga nastavlja se idućeg vikenda, utakmicama drugog kola.

Sastavi:

Stomatološki fakultet: Vulović, Isaki, Pokrajac, Vlajić, Šare, Šunjevarić, Cvetković, Stojanović, Dragović

Šumarski fakultet: Stojanović, Balović, Stanković, Todorović, Savić, Rajković, Mijailović, Đorđević