Pobeda RGF-a, EKOF u deficitu

191

Muška odbojkaška ekipa Rudarsko-geološkog fakulteta bila je uspešnija od tima Ekonomskog fakulta u duelu ekipa grupe B Prve studentske lige i slavila je rezultatom 2:0 (25:18, 25:19). RGF je kontrolisao ritam u ključnim momentima meča i došao do druge maksimalne pobede.

11

Igrači EKOF-a bolje su ušli u meč. Bili su raspoloženiji za igru pa na početku seta dolaze do vođstva (8:5). Ipak, nije trebalo dugo igračima RGF-a da uhvate priključak i dođu do izjednačenja (10:10). Odlični početni udarci pokrenuli su tim Rudarsko-geološkog fakulteta koji je postajao sve bolji i u ostalim elementima igre. Bili su uspešni u napadu, a blokom su zaustavljali rivale, te na servis Lošića prave seriju od čak 9:0 i sa velikom zalihom poena ulaze u finiš prvog dela igre (20:11). Nisu  ekonomci mogli do preokreta, ali su se trudili da smanje zaostatak. Popravili su prijem, tehničaru je bilo lakše da organizuje napade, pa pružaju nešto bolju igru na samom kraju. Ipak, RGF nije dozvolio protivnicima da se dalje razigravaju i osvaja prvi set sa 25:18.

Ekonomci ponovo pokazuju bolju igru početkom drugog seta seta i dolaze do prednosti (10:7), ali po scenariju iz prvog RGF ubrzo dolazi do izjednačenja. Međutim, ovoga puta nisu uspeli odbojkaši RGF-a da se rezultatski odlepe i pobegnu protivnicima. Ekipe su igrale ujednačeno i smenjivale su se u vođstvu koje nije bilo veće od dva poena. Sve do 20. poena nije bilo naznaka koja od ekipa će doći do drugog seta. Tada Jančić preuzima odgovornost i poenom iz napada i dva bloka dovodi svoju ekipu u prednost (22:19). Tražili su ekonomci i minut pauze, ali nisu poremetili razigrane rgfovce koji protivnicima do kraja ne prepuštaju ni jedan poen i set osvajaju rezultatom 25:19.

Igrači
Rudarsko-geološki fakultet Ekonomski fakultet
2 Spasojević N. 1 Vratonjić N. (kapiten)
L Lepojević N.

Najviše poena pobedničkoj ekipi doneo je Spasojević koji je osvojio 12, dok su u ekipi Ekonomskog fakulteta po pet upisali Varičak i Krušić.

Rudarsko-geološki fakultet je nakon ove pobede korak bliže plasmanu u polufinale s obzirom na to da do sada imaju maksimalan učinak.

Nekako uplašeno smo počeli utakmicu, ali smo se kasnije opustili i osvojili prvi set dobrim servisom. Drugi set smo odigrali klimavo. Vodili smo, gubili smo, bilo je na poen, ali smo na kraju uspeli da dobijemo. Čestitao bih ekipi Ekonomije, pružili su stvarno dobar otpor“, poručio je na kraju Lošić, primač ekipe RGF-a.

S druge strane, timu Ekonomskog fakulteta ovo je bio drugi poraz ove sezone u dve odigrane utakmice.

Bili su bolji od nas i čestitam im na pobedi. Mi smo igrali u nešto drugačijem sastavu u odnosu na prethodnu utakmicu jer su neki od igrača imali druge obaveze. Nismo uspeli da ustabilimo prijem, a bez njega ni ostalo ne može da funkcioniše kako treba“, naveo je razloge poraza Vratonjić, koji je kao kapiten predvodio ekipu EKOF-a u ovoj utakmici.