Pobeda Poljoprivrednog posle preokreta

311

Košarkaši Poljoprivrednog fakulteta zabeležili su drugu pobedu u okviru lige Sportskog udruženja Univerziteta u Beogradu, slavivši protiv ekipe Arhitektonskog fakulteta rezultatom 55:47 (12:21, 12:10, 14:7, 17:9). Nakon zaostatka u prve dve deonice, Poljoprivrednici su, predvođeni Ugljićem u napadu, došli do izjednačenja u trećem periodu, a potom i do potpunog preokreta.

Košarkaši Arhitektonskog fakulteta odlično su otvorili utakmicu i poenima Živkovića i Popovića došli do početne prednosti. Na trojku Popovića uzvratio je Mitić na isti način, pa su Poljoprivrednici smanjili zaostatak na tri poena (7:10). Do sredine deonice gledali smo izjednačenu borbu, obe ekipe bile su dobre u skoku, ali su i zabeležile po pet izgubljenih lopti. Ipak, pri rezultatu 14:12, Arhitekte su napravile seriju od sedam poena, precizni su bili Popović i Gajić, pa na odmor odlaze sa devet poena prednosti (21:12).

Serijom košarkaša Poljoprivrednog otvoren je drugi period igre, pa se nakon poena Stojanca i Ilića zaostatak smanjio na četiri poena (17:21). Arhitekte su i dalje kontrolisale skok, te su uspešno kupile promašaje svojih protivnika, a iz toga otvarale i kontre. Vrlo brzo je njihova prednost ponovo porasla, pri čemu su se istakli Minić, Gajić i Gašić. Sa druge strane, Poljoprivrednici su ponovo srljali u napadu, te su na pauzu otišli sa zaostatkom od sedam poena (24:31).

Možda i ključne poene u ovoj utakmici postigao je Ugljić na startu trećeg kvartala. Sa dve vezane trojke podigao je svoju ekipu, koja je nekoliko minuta kasnije došla i do prvog vođstva u ovom meču. Joldićevom dvojkom košarkaši iz Zemuna dolaze do 34:33, a nakon ukradene lopte i Ugljić pogađa za dva poena. Ipak, umele su Arhitelte da uzvrate preko Gajića, koji je pogotkom sa linije 6,75 doneo novo rezultatsko izjednačenje (36:36). Do kraja četvrtine videli smo po još jedan koš na obe strane, pa je rezultat ostao izjednačen (38:38).

U nastavku utakmice, košarkaši Arhitektonskog su nastavili da posustaju u napadu, a njihovi protivnici su lične greške sveli na minimum, te im nisu pružali priliku da dođu do poena sa linije penala. Put do koša našli su Popović i Gajić šutevima sa poludistance, pa je usledio tajm-aut Poljoprivrednika, nakon kojeg su vezali četiri poena preko Erakovića. Poena su dodali i Joldić i Ugljić, te su momci sa Poljoprivrednog uspeli da naprave potpuni preokret i zabeleže još jednu pobedu.[/su_spoiler]

Najefikasniji igrač utakmice bio je košarkaš Poljoprivrednog fakulteta, Ugljić, koji je upisao 14 poena, a pratio ga je košarkaš Arhitektonskog, Gajić, sa 13 poena.

Košarkaš Poljoprivrednog fakulteta, Zaim Ugljić, izneo je svoje utiske nakon meča: “Te trojke u trećoj četvrtini su rezultat timske igre, ja sam uzeo te šuteve koji su mi drugari namestili i pogodio sam. Ušli smo u ovu utakmicu dosta umorni, ovog vikenda smo svi igrali i za svoje klubove, pa nismo imali dovoljno energije, ali pokazali smo da možemo da se vratimo. Ove godine imamo podmlađenu ekipu, sigurno će nam trebati vremena da se uigramo, ali Poljoprivredni fakultet uvek ima najviša očekivanja, nadam se da ćemo stići do završnice”, završio je Ugljić.

Prethodni tekstPolitičari i dalje neporaženi
Naredni tekstETF-ovci jači od Pravnika
Student novinarstva na Fakultetu politickih nauka. Želja mi je da se bavim isključivo sportskim novinarstvom, a san mi je da izveštavam sa Svetskog prvenstva u fudbalu.