Pobeda futsalera u Koimbri

360

Futsaleri Beogradskog univerziteta u prvom meču na Evropskim univerzitetskim igrama u Koimbri izborili su pobedu nad ekipom Univerziteta iz Varšave rezultatom 2:1 (1:1).

Prvi gol na utakmici postigao je Stefan Aleksić u 17. minutu igre. Nakon što su u prethodnom susretu bili deklasirani od strane domaćina, pri rezultatu 7:1 tim iz Poljske pružio je snažniji otpor u ovom meču. Golom iz penala Vojcki je svojoj ekipi doneo nerešen rezultat, pa su studenti Univerziteta iz Varšave rasterećeniji otišli na kratku pauzu (1:1).

Početkom drugog poluvremena Matijević je zaradio žuti karton zbog čestih faulova koje je činio. Neizvesnost je trajala do samog kraja utakmice, ali je u 20. minutu drugog dela igre Pavle Pešić bio precizan i efektnim golom svojoj ekipi doneo pobedu od 2:1.
Sledeću utakmicu u grupi F odigraće futsaleri Univerziteta iz Beograda i njihove kolege sa Univerziteta Beira Interior. Meč će se odigrati u ponedeljak, 23. jula u 14:30 časova po našem vremenu.

Napomena: Ovom prilikom obaveštavamo sve čitaoce da nismo u mogućnosti da prenesemo izjave igrača zbog odluke selektora prof. dr Vladimira Vuletića da njegovi igrači ne daju izjave novinarima Sportindeksa.