Pobeda Elektronskog nakon preokreta u triler završnici

346
SAMSUNG

Košarkaši Elektronskog fakulteta savladali su selekciju Pravnog rezultatom 42:37 (7:11, 6:9, 12:13, 17:4). Igrači Elektronskog do pobede su došli zahvaljujući furioznoj završnici i Nikoliću koji je svojim trojkama u poslednjoj četvrtini prelomio utakmicu.

Meč je počeo uvodnim odmeravanjem snaga, uz tek poneki koš. Elektronci prvi došli do poena, dok je Pravnicima dugo trebalo da ”nameste” svoj šut, a do prvih poena došli su tek iz sedmog napada. Igrači Elektronskog vodili su do rezultata 4:2, da bi onda prvom trojkom u meču Pravnici došli do vođstva. Nakon toga ekipa koja je vodila uspela je da novom uigranom akcijom dođe do nova dva poena i poveća svoje vođstvo. Ekipa Elektronskog je već u tim trenucima ušla u probleme sa faulovima. Nakon prve četvrtine Pravnici su vodili sa 11:7.

Druga četvrtina doneo je još bolju igru Pravnika, koji su sa nekoliko vezanih poena naterali Elektronce na prvi tajm-aut.Nakon kratkog predaha usledila je nešto odlučnija igra Elektronaca. Međutim, Pravnici su odolevali protivniku, čuvajući koliko-toliko visoku prednost od 7+. Takođe, imali su i bolji procenat šuta za dva poena, što je i održavalo njihovu prednost. Na veliki odmor otišlo se sa rezultatom 20:13 za Pravni.

SAMSUNG

U nastavku meča igralo se poen po poen. Elektronci su pokušavali svim silama da sustignu vođstvo protivnika, međutim, viđen je veliki broj promašenih otvorenih šuteva. Pri rezultatu 28:19 ekipa Elektronskog prvom trojkom vraća nadu u preokret. Vrlo brzo  Elektronci su ušli u bonus, da bi nakon uspešno izvedenih slobodnih bacanja Pravnika usledila nova trojka, i to Nikolića, za pravu radost igrača na klupi. Nakon toga igru je poremetio mali incident među igračima, nakon čega su obe ekipe “zaradile” tehničku grešku. Krajem četvrtine Elektronci su presingom pokušavali da poremete igru Pravnika, koji su u poslednju deonicu ušli sa prednošću od +8.

A onda je usledila furiozna završnica u kome je igrao samo jedan tim, tim Elektronaca, koje je predvodio Nikolić svojim šutevima za tri poena. Nikolić je u poslednjoj četvrtini vezao četiri trojke, koje su, ispostaviće se, dovele Elektronce do preokreta, a samim tim i do pobede nakon bolje igre u penal završnici. Košarkaši Elektronskog dopustili su protivniku svega 4 poena u poslednjoj deonici meča.

ELEKTRONSKI-PRAVNI 42:37 (7:11, 6:9, 12:13, 17:4)

Najbolji igrač utakmice, Nino Nikolić, podelio je utiske sa nama nakon meča:

”Bila je ovo jedna veoma teška utakmica. Ova pobeda nam je bila potrebna zbog boljeg plasmana u plejofu. Protiv ekipe Pravnog uvek smo igrali teške i neizvesne završnice, tako je bilo i ovoga puta. Njima bih čestitao na fer i korektnoj igri”, izjavio je plej pobedničke ekipe.