PMF u rezultatskoj klackalici savladao VTŠ

111

Nastavljena je Univerzitetska liga Niša u malom fudbalu. Sastale su se ekipe Prirodno-matematičkog fakulteta i Visoke tehničke škole. Pobedu je odneo PMF rezultatom 3:2.

Utakmica je krenula u visokom tempu sa puno trčanja, posle nekoliko dobrih šansi na obe strane. VTŠ dolazi u vođstvo pogotkom Živkovića. Samo nekoliko napada kasnije PMF uzvraća lepim pogotkom Jovića pa se na pauzu otišlo nerešenim rezultatom 1:1.

VTS

Drugo poluvreme donelo je još dinamičniju igru. VTŠ je ponvo prva postigla pogodak. Strelac je bio Milošević. Identična slika iz drugog poluvremena, a potom je PMF poravnao rezultat na 2:2 autogolom Miloševića, koji je postigao prvi pogodak za svoj tim. Čini se da je iskustvo PMF-a presudilo, pa je u zadnjim trenucima meča najbolji igrač meča, Jović, stavio tačku na utakmicu i konačnih 3:2 u korist PMF-a.

Strelac pogotka za pobedu, Jović, podelio je sa nama utiske o utakmici. “Teška utakmica, obe ekipe su bile dobre, ali mi smo uz malo više iskustva i sreće uspeli da pobedimo. Čestitao bih protivnicima na dobroj igri”, rekao je Jović.

Istog dana odigrane su još dve utakmice Univerzitetske lige Niša. Snage su odmerili Pravni i FSFV s jedne strane i Medicinski i Sigidunum s druge strane. Pobednici ovih susreta su Pravni i Medicinski. Pravnici su savladali FSFV sa 2:0, dok su Medicinari izvojevali ubedljiviju pobedu rezultatom 9:1 u meču protiv Sigidunuma.