Plužnjikov obezbedio tri boda poljoprivrednicima

564

Studenti Poljoprivrednog fakulteta pobedili su kolege sa Filozofskog fakulteta rezultatom 4:3 (2:1) u okviru SUUB lige u futsalu. Filozofi su na kraju imali šansu da izbore remi, ali ih je golman poljoprivrede Plužnjikov sprečio u tome.

Prvi šut na utakmici uputio je student poljoprivrede Petrović, ali je lopta otišla preko gola. Nepuna dva minuta posle, filozofi su iz svoje prve šanse postigli gol. Posle kornera, lopta je stigla do Gmizića koji je se nalazio na metar ispred golamana. Neometan, lažnjakom je čuvara mreže poslao u jednu, a loptu u drugu stranu gola. Nakon pogotka, filozofi su zaigrali agresivnije, s ciljem da povećaju svoju prednost. Lazović je pokušao da matira golmana nakon kornera ali u tome nije uspeo. Zatim je isti igrač iz izgledne pozicije nakon kontranapada poslao loptu iznad gola. S druge strane, prvi ozbiljniji pokušaj poljoprivrednika desio se u jedanaestom minutu prvog poluvremena. Milojević je uputio šut, ali je lopta prošla pored stative. Nakon njega, Đorđević je, jačom levom nogom, pogodio okvir ali ne i sam gol. Filozofi su zatim imali šansu da povećaju prednost i iskoriste promašaje rivala. Delić je povukao kontru ali je desetka poljoprivrednika Marić sjajno intervenisao i sprečio šut. Posle dobre odbrane, ovaj igrač je već u sledećem napadu izjednačio rezultat. Loptu je sa nekih 10 metara poslao u rašlje. Golman filozofa je bio nemoćan, a na četiri minuta do kraja poluvremena, na semaforu je bilo 1:1. Gol je prijao studentima poljoprivrede, tako da su ovi futsaleri ubrzo preokrenuli rezultat. Poprečnu loptu poslao je Simčević. Ona je jednom odskočila a onda je na nju naleteo Milojević i preciznim udarcem savladao golmana. Posle pogotka, filozofi su zatražili tajmaut, nakon kog se ubrzo otišlo na pauzu. Rezultat od 2:1 i kvalitetna igra oba tima obećavali su dobar futsal u nastavku.

Drugo poluvreme otvorio je poljoprivrednik Banjac koji je nakon lažnjaka prevario golmana i šutnuo prema golu. Međutim, tu se našao odbrambeni igrač filozofa, Mijović, koji je blokirao šut i tako sprečio siguran pogodak. Posle dobre defanzive, Mijović je poslao pas za Papovića koji je iz izgledne pozicije tukao pored gola. Poljoprivrednici su ovaj period meča prepustili protivniku, a svoje šanse su tražili iz tranzicije i kontri. S druge strane, studentima filozofije je bilo jasno da moraju postići gol. Devetka Filozofskog Kovač je za dva minuta tri puta pokušao da matira Plužnjikova ali u tome nije uspeo. Ubrzo zatim, studenti iz Zemuna povećali su prednost. Golman je poslao loptu ka Petroviću koji je uposlio Đorđevića. Ovaj je iz gotovo mrtvog ugla zatresao mrežu za 3:1 u korist svog tima. Posle gola, studenti Poljoprivrednog fakulteta, Milojević i Simčević su dobili žute kartone zbog faula, odnosno prigovora sudiji. U tom momentu, njihova ekipa je već imala četiri akumulirana prekrašaja. Kako bi se smirila tenzija na parketu, klupa poljoprivrede je zatražila tajmaut. Posle kratkog predaha, filozofi su zaigrali sa petoricom u polju, a  poljoprivrenici su to iskoristili i postigli gol. Strelca Petrovića je dobrom asistencijom uposlio Milojević. Činilo se da je meč nakon četvrtog pogotka poljoprivrednika završen. Ipak, veliki broj faulova koji su student poljoprivrede napravili došao je na naplatu. Filozofi su za poslednja tri minuta uputili isto toliko šuteva nakon akumuliranih prekrašaja i zaista su imali šansu da izjednače rezultat. Tu im se isprečio golman Plužnjikov koji je sva tri udarca branio. Prvo je šutirao Mijović. Nakon intervencije golmana, na odbijenu loptu „naleteo“ strelac jedinog gola filozofa, Gmizić koji je poslao loptu  u nebranjeni deo gola za 4:2. Već naredni napad, filozofi su ponovo imali priliku da smanje prednost protivnika. Mijović je šutirao ali je Plužnjikov bio na mestu. Filozofi su ipak, postigli i treći pogodak. Strelac je bio Kovač, koji je nakon pasa Mijovića ostao sam na drugoj stativi i bez problema „pogodio metu“. Na 30 sekundi pre kraja, rezultat je bio 4:3 u korist studenata iz Zemuna. Šansu za bod, propustio je upravo strelac trećeg gola Kovač. Ovaj igrač je uputio poslednji šut nakon prekrašaja poljoprivrednika, ali je Pljužnjikov ponovo bio na visini zadatka. Odmah posle udarca, sudija je svirao kraj a konačni rezultat je bio 4:3 za Poljoprivredni fakultet.

Golman poljoprivrede, Plužnjikov bio je srećan nakon odbrana i pobede svog tima. „Prvo poluvreme odigrali smo dobro na obe strane terena. Drugi deo bili smo nesmotreniji pa smo omogućili protivniku da izvodi kaznene udarce. Na kraju smo ipak ostvarili trijumf što i jeste najvažnije“, rekao je Plužnjikov.