Perišićeva trojkama savladala RGF

497

U okviru drugog vikenda Lige univerziteta u Beogradu, košarkašice Učiteljskog fakulteta bile su bolje od Rudarsko-geološkog fakulteta rezultatom 46:45 (12:13, 16:6, 10:12, 8:14). U rezultatski neizvesnoj utakmici, pobedu Učiteljskom fakultetu donela je Dragana Perišić sa pogođenih pet trojki iz šest pokušaja.

Obe ekipe započele su utakmicu poenima. Za RGF pogodila je za dva Markovićeva, a rezultat je izjednačila Novakovićeva na asistenciju Skrlatovićeve (2:2). Raspoložena Markovićeva u prvoj četvrtini zabeležila je u uvodnim minutima i tri asistencije, a poene su upisale Plećaševa, Milovanovićeva i Tulenčićeva. Uspele su učiteljice da prekinu seriju RGF-a pogotkom Jovićeve za dva, ali su ipak zatražile i tajm aut, ne bi li dodatno usporile napadačku igru protivnica (4:11). Nakon predaha, u redovima Učiteljskog fakulteta na parket ušla je Perišićeva i sa dva vezana pogotka van linije 6,75 vratila je svoj tim u utakmicu preokrenuvši rezultat (12:11). Poslednje poene u prvoj četvrtini postigla je Milovanovićeva, vrativši dvojkom svoj tim u vođstvo (12:13).

Drugu deonicu otvorile su učiteljice pogotkom Novakovićeve, a potom je usledio niz promašaja košarkašica RGF-a, što su igračice iz Ulice kraljice Natalije dodatno znale da kazne. Nove dve trojke ubacila je Perišićeva nastavivši svoj 100% šuterski učinak na meču (20:13). Seriju Učiteljskog fakulteta od 8:0 prekinula je u sledećem napadu Tulenčićeva, nakon ofanzivnog skoka Milovanovićeve i nove asistencije Markovićeve (20:15). Nastavile su košarkašice RGF-a sa promašajima i u drugom delu druge četvrtine, a pad koncentracije u napadu prenele su i na odbranu. Jovićeva i Skrlatovićeva bile su precizne sa linije za slobodna bacanja, a nakon njih Perišićeva je pogodila i svoju petu trojku, odvevši tako svoj tim do dvocifrene razlike (26:15). Do poluvremena dve lopte ukrala je Tanaskovićeva smanjivši poenima iz kontre rezultat, a poslednje pogotke u prvom delu za Učiteljski upisala je Jovićeva, pogodivši oba puta sa linije penala (28:19).

Milica Jović 15
U drugo poluvreme obe ekipe ušle su šuterski raspoložene. Trojkom Markovićeve, košarkašice RGF-a dale su do znanja protivnicama da se do kraja neće predavati i da će svim snagama pokušati da se vrate u utakmicu (32:23). Poeni su se u trećoj četvrtini nizali na obe strane, a Perišićeva je nakon pet od pet za tri poena, rešila da pogodi i jednu dvojku, vrativši dvocifrenu prednost Učiteljskom fakultetu (36:25). Ti poeni učiteljica dodadno su motivisali Plećaševu i Milovanovićevu sa RGF-a da probaju da sustignu rezjultat. Sa šest vezanih poena smanjile zaostatak na –5 (36:31). Svoje prve poene za učiteljski upisala je i Milijaševićeva, postigavši poslednji koš u trećoj četvrtini (38:31).
Blokade / /
Odlučujućih osam minuta otvorila je Tulenčićeva trojkom i slobodnim bacanjem (38:35). U sledećem napadu Perišićeva je po prvi put na utakmici promašila, što je na drugoj strani kaznila Plećaševa (40:38). Nakon promašaja Jovićeve, RGF je na polovini četvrtine došao do prilike za izjednačenje. Tulenčićeva je iskoristila tu šansu i na tajm aut otišlo se sa nerešenim rezultatom (40:40). Ušlo se u dramatičnu završnicu utakmice u kojoj su se ekipe smenjivale u vođstvu. Nakon tajm auta povele su učiteljice, preokrenula je trojkom Markovićeva, a potom se prednost ponovo našla na strani Učiteljskog fakulteta nakon koša koji je dala Skrlatovićeva (44:43). U poslednjem minutu za RGF ponovo je pogodila Tulenčićeva za novu prednost (44:45). Na semaforu je ostalo petnaestak sekundi kada je Perišićeva promašila trojku i činilo se da će učiteljice izgubiti utakmicu, ali je ofanzivni skok uhvatila i u koš pretvorila Novakovićeva (46:45). Zatražio je trener RGF-a tajm aut. Pokušala je nakon tajm auta Tulenčićeva u poslednjim sekundama za dva, ali nije bila precizna. Konačan rezultat bio je 46:45, te je Učiteljski fakultet zabeležio pobedu.

Najefikasnija igračica utakmice bila je Dragana Perišić sa Učiteljskog fakulteta koja je ubacila 17 poena, a pratila ju je u pobedničkoj ekipi Jovićeva sa 11. Kod poražene ekipe RGF-a istakla se Tulenčićeva, koja je postigla 13 poena.

Po završetku utakmice, košarkašica Učiteljskog fakulteta, Dragana Perišić rekla je da je njena ekipa i pored velikog broja povređenih igračica uspela da dođe do važnog trijumfa: ,,Bila je teška utakmica, pošto smo se jedva okupili. Imali smo dosta povreda, ali smo na kraju nekako uspeli da izvučemo neizvesnu završnicu” – izjavila je Perišićeva, MVP utakmice.