Penal-okršaj pripao učiteljicama

461

Košarkašice Učiteljskog fakulteta pobedile su u drugoj četvrtfinalnoj utakmici Lige Univerziteta u Beogradu košarkašice Farmaceutskog fakulteta rezultatom 37:34 (5:87:108:7, 17:9) i plasirale se u polufinale. Slobodna bacanja (48 ukupno) obeležila su poslednji duel nedeljnog programa u hali ,,Radivoj Korać”, a publika je mogla da prisustvuje trećem preokretu od pet utakmica, jer su popularne ,,Bebe” u poslednju deonicu ušle sa zaostatkom od pet poena.

Ukradena lopta Vujanovićeve i asistencija posle koje je Elez realizovala kontru otvorile su utakmicu u korist farmaceutkinja (0:2). Razliku je prepolovila Jovićeva sa jednim pogođenim penalom u narednom napadu, da bio potom usledila serija ukradenih lopti Farmaceutskog. U nizu oduzetih lopti tim iz Vojvode Stepe došao je do novih poena preko Vujanovićeve i Elez i na sredini deonice njihova prednost bila je 5:1. Učiteljicama ništa nije polazilo za rukom u napadu i nakon promašaja za tri Perišićeve zatražile su tajm-aut. Po povratku na teren farmaceutkinje su počele sa agresivnijom igrom u odbrani i ubrzo je ispunjen i bonus. Skrlatovićeva se dva puta našla na liniji slobodnih bacanja; pogodila je tri od četiri, a na nju se nadovezala i Perišićeva, koja je ubacila jedno. Na drugoj strani, Stankovićeva je bila polovična (3 od 6) i na pauzu otišlo se pri rezultatu 8:5 za farmaceutkinje

I drugi deo igre otvorila su slobodna bacanja učiteljica. Skrlatovićeva je ubacila jedno, da bi u narednoj akciji konačno dala i prve poene za svoj tim iz igre, izjednačivši na 8:8. Usledio je solo prodor Stankovićeve i na tajm-aut sredinom deonice ipak se otišlo sa prednošću farmaceutkinja (8:10). Još jedno izjednačenje viđeno je do poluvremena. Ofanzivni skok uhvatila je Milijaševićeva i poravnala na 10:10, međutim tada su košarkašice Farmaceutskog napravile novu seriju i privele poluvreme kraju sa prednošću. Elez i Radovićeva bile su najzapaženije u poslednja dva minuta prvog dela igre i sa po četiri poena postavile su rezultat od 18:12.

Dalekometni hitac Perišićeve ,,bez koske” podigao je na noge publiku na startu drugog poluvremena (15:18). Farmaceutkinje nisu uspele da odgovore u naredne dve akcije, ali ni Perišićeva nije nastavila svoj niz za tri, pošto je naredna dva šuta promašila. Na ulasku u četvrti minut otišlo se na tajm-aut, nedugo nakon polovičnih bacanja Elez (15:20), a po povratku na parket Perišićeva je ipak popravila svoj procenat van linije 6,75 u drugom poluvremenu na 50%, pogodivši na asistenciju Jovićeve (18:20). Ušlo se u period igre u kojem puna dva minuta nije bilo poena, da bi na ulasku u sedmi minut Jelovac to prekinula, pogodivši prvu trojku za svoj tim (18:23). Do kraja četvrtine farmaceutkinje su ponovo ispunile bonus i usledila su bacanja učiteljica. Iskoristile su dva od šest, a u poslednji kvartal ušlo se nakon što je Stankovićeva pogodila za dva na asistenciju Elez (20:25).

Milica Jović 15

Novakovićeva je dvojkom na startu poslednje četvrtine najavila da se učiteljice neće predati do samog kraja (22:25). Povređena Jovićeva napustila je parket u drugom minutu, dobivši aplauz čitave hale, a to je bio ispostavilo se kasnije i preloman momenat utakmice. Od tog trenutka igračice Učiteljskog fakulteta zaigrale su složno i na oba kraja terena trudile su se da dođu do preokreta za svoju saigračicu. Odolevale su farmaceutkinje sve do tri minuta do kraja, a onda je za izjednačenje pogodila Vukobratovićeva, preciznim šutem u poslednjoj sekundi napada (31:31). Problem sa ličnim greškama farmaceutkinje nikako nisu uspele da nadomeste i ubrzo su ostale bez Radovićeve i Vujanovićeve, koje su zbog pet penala morale da napuste parket pre isteka vremena. U ,,moru” bacanja koje su šutirale gotovo sve košarkašice Učiteljskog, najbolje se snašla Perišićeva koja je jedina gađala bez promašaja, a tačku na susret stavila je Vukobratovićeva, dvojkom nakon solo prodora. Pokušale su u poslednjim sekundama Farmaceutkinje preko da dođu do produžetka, međutim Jelovac je izgubila loptu i utakmica je završena rezultatom 37:34 u korist učiteljica.