Palavestrić je presudila Biološkom fakultetu

549

Odbojkašice Stomatološkog fakulteta savladale su Biološki fakultet rezultatom 2:1 (25:15, 19:25, 15:11) u okviru devetog kola Lige Univerziteta u Beogradu. Najraspoloženija odbojkašica na meču bila je Jelena Palavestrić sa 18 poena.

Meč je započet na interesantan način. Obe ekipe su u prvih par servisa gađale mrežu. Marković postiže poen pravovremenim lobom i pokreće seriju poena za svoju ekipu (14:5). Stanković je uspela da poentira iz bloka i tako prekine seriju Stomatološkog fakulteta (14:6). Međutim, Matijašević je bila skoncetrisana i as servisom vratila ritam igre na stranu svoje ekipe (20:9). Par grešaka pri kraju prvog seta od strane Stomatološkog fakulteta, vratilo je u igru protivnika, ali je Palavestrić stavila tačku na meč snažnom dijagonalom (25:13).

Prvih šest poena drugog seta je bilo iz as servira, prva tri as servisa je servirala Kostić, a druga tri je servirala Matijašević (4:3). Inicijativa u igru bila je od početka na strani Biološkog fakulteta, uz par ključnih grešaka protivnika, uspele su da se rezultatski odvoje u jednom trenutku (15:12). Nakon čega je pad koncetracije u njihovoj igri, doveo do izjednačenja (15:15). Narednih par poena se igralo u stilu, poen za poen.  Stamenović je vezala dva poena pravovremenim smečom i lobom, i na taj način primorala protivnika da zatraži tajm-aut (21:18). Nakon kratkog odmora, svojim greškama iz igre su devojke sa Stomatološkog fakulteta, poklonile drugi set protivniku (25:19).

Treći set je bio kombinacija prva dva, mada se veći deo seta igrao poen za poen. Devojke sa Biološkog fakulteta su nastavile u istim ritmom kao u prethodnom setu, dok je protivnik popravio svoju igru i preuzeo inicijativu na meču. Palavestrić je stavila tačku na ovaj meč serijom od 7 vezanih poena i na taj način presudila Biološkom fakultetu (15:11).