Oslabljeni TMF nemoćan protiv Saobraćajnog

342

Ekipa Saobraćajnog fakulteta zabeležila je pobedu protiv Tehnološko metalurškog fakulteta rezultatom 30:19 (15:12) u okviru lige Sportskog udruženja univerziteta u Beogradu.  Saobraćajni je vodio tokom čitavog meča, a u drugom delu igre su podigli nivo igre u napadu i ubedljivo slavili.

Prčetić i Mlađenović su bili najrazigraniji u redovima saobraćajaca na početku utakmice. Oni su postigli prvih šest pogodaka svoje ekipe i doneli joj prednost 6:3. Na drugoj strani je Perić dao dva gola. Odbrana Saobraćajnog je bila na nivou na početku utakmice, primivši četiri gola u prvih deset minuta. Nikolić, Prčetić i Toković su napravili novu seriju 3:1 i tako doneli prednost saobraćajcima 9:4. Na ovaj minus, klupa TMF-a je reagovala tajm-autom. To im je donelo rezultata, pošto su preko Bogdanovića postigli pogodak, ali je dalji nastavak serije golova tehnologa onemogućio golman Saobraćajnog Stevanović. Deseti gol je saobraćajcima doneo Petrešević sa krila, a istom merom je uzvratio Perić. Novi gol za TMF je postigao Zlatanović, a seriju 3:1 je kompletirao Perić za 10:8. Golman Beljić je bio jako dobar tokom ovog naleta TMF-a, odbranivši dva šuta igračima Saobraćajnog fakulteta. Do kraja poluvremena su ekipe igrale gol za gol, a nešto bolje se u ovoj situaciji snašla ekipa saobraćajaca, postigavši još pet golova, dok su TMF-ovci postigli četiri. Zlatanović je postigao lep gol ispod ruke za TMF, ali mu je Petrešević odgovorio istom merom na drugoj strani. Rezultat na poluvremenu je bio 15:12 u korist Saobraćajnog.

Šmigić

Toković je golovima nosio svoj tim na početku drugog dela igre. Saobraćajni je napravio seriju 6:1 (21:13) i tako se još više odvojio. Odbrana ove ekipe je odlično funkcionisala, a iz dobre defanzive su se razvijali brzi kontranapadi. U ovom naletu, Mlađenović je zaradio dvominutno isključenje, ali to njegov tim nije previše poremetilo. Vredan pomena je bio gol Prčetića koji je sa krila pogodio suprotan ugao Beljićevog gola. Šmigić je postigao 22. gol za ekipu Saobraćajnog, a posle tog napada je dobio isključenje što je ostavilo saobraćajce sa dva igrača manje. Bogdanović i Prčetić su postigli još po gol, posle čega je TMF zatražio tajm-aut. Posle ove pauze, golmani su zabeležili po jednu dobru intervenciju, ali je ekipa Saobraćajnog fakulteta uprkos isključenjima ponovo napravila seriju 4:1 za plus 12 (27:15). Većina golova iz ove serije je došla posle kontri, a ponovo je isključenje zaradio jedan igrač Saobraćajnog. Ovoga puta, bio je to Nikolić. Iako je razlika bila velika, TMF-ovci se nisu predavali, pa su preko Perića i Milojevića napravili seriju 4:0 i smanjili na 27:19 na dva minuta do kraja meča. Posle ovoga su momci sa Saobraćajnog fakulteta zatražili tajm-aut, kako bi što bolje okončali meč. Minut pauze su saobraćajci dobro iskoristili, pošto su do kraja utakmice postigli još tri gola, ne primivši nijedan. Konačan rezultat (30:19), postavio je Toković.

Toković i Prčetić su postigli po osam golova za Saobraćajni, a na drugoj strani su se Perić i Zlatanović po šest puta upisali u listu strelaca.