Oslabljeni mašinci poraženi od TMF-a

466

Rukometaši Tehnološko-metalurškog fakulteta zabeležili su trijumf protiv Mašinskog fakulteta rezultatom 21:20 (11:11) u okviru lige Univerziteta u Beogradu. Meč je većim delom protekao u izjednačenoj borbi, iako su mašinci sve vreme igrali sa ukupno šest igrača na terenu. Ipak nisu izdržali do samog kraja i poraženi su u sali „Fakulteta sporta i fizičkog vaspitanja”.

Nakon uvodnih 1:1, TMF je u petom minutu došao do prednosti od dva gola pogocima Krstića i Selenića sa sedam metara (3:1). Vukadinović je sa levog krila pogodio za 3:2, da bi posle tajm-auta Baša sa suprotnog krila poravnao rezultat (3:3). Nisu dugo bili u egalu pošto je Krstić upisao još dva gola šutevima iz daljine (5:3). Timovi su razmenili po pogodak pre ponovnog izjednačenja, ovog puta u režiji Baše i Babića (6:6). TMF se u sledećem napadu vratio u vođstvo preko Okoliše, međutim mašinci su solo akcijama Jovanovića i Babića iskoristili isključenje protivničkog igrača i prvi put poveli (8:7). Po gol su razmenili Zlatanović i Vukadinović da bi onda usledila serija intervencija Milojevića i Stojanovića (9:8). Anđić je bio precizan u sedamnaestom minutu, Baša je treći put vratio vođstvo a pošto su se mreže tresle još po jednom u poslednjih 30 sekundi se ušlo sa prednošću Mašinskog fakulteta od 11:10. Tada je, za kraj poluvremena, dobru akciju TMF-a završio Bogdanović (11:11).

A.Okoliša 3g

TMF je furiozno započeo drugi deo meča. Jovanović i Baša nisu imali sreće prilikom svojih udaraca, što je rival iskoristio i za samo četiri minuta došao do plus tri. Uspešni realizatori bili su Krstić, Zlatanović i Perić (14:11). Konačno je Babić u petom minutu nastavka precizno gađao sa leve strane (14:12). Vidan je bio umor kod mašinaca što se odrazilo na njihovu odbranu. Perić i Krstić su iskoristli dve kontre za najveću prednost na utakmici (16:12). Igralo se gol za gol sve do rezultata 19:15. Usledili su loši napadi i loša organizacija igre na obe strane što je rezultiralo sa po nekoliko izgubljenih lopti. Jovanović je sa sedmerca okončao loš ritam u igri, a ubrzo je Vukadinović potpuno vratio mašince (19:17). Krstić je na dva i po minuta pre kraja postigao gol i tada je delovalo da je sve rešeno (20:17). Tako nisu mislili Babić i Vukadinović koji su rezultatski deficit smanjili na minimum (20:19). Krstić je zaradio isključenje što je dodatno uzdrmalo protivnika. Ipak, Selenić je bio priseban sa sedam metara, dok mašinci nisu imali vremena za nešto više osim smanjenja rezultata. Na kraju, meč je okončan rezultatom 21:20.

Nezaustavljiv je bio rukometaš TMF-a Krstić, strelac osam pogodaka. Isti broj golova dao je i najefikasniji igrač Mašinskog fakulteta Babić.

Crveni kartoni / /

Lazar Krstić je bio delimično zadovoljan igrom svoje ekipe: „Bilo je korektno, ali nisam savim zadovoljan kako smo odigrali. S obzirom na to da je protivnik sve vreme igrao sa igračem manje odlično su se držali i čestitam im na tome. Mi moramo da poboljšamo igru jedan na jedan“ , iskren je bio Krstić.